W dobie dynamicznie rozwijającego się rynku magazynowego i e-commerce, firmy logistyczne szukają różnych sposobów na optymalizację kosztów swoich działań. Ma to przełożyć się na bardziej konkurencyjną ofertę, w celu pozyskania nowych klientów. Przedsiębiorcy coraz częściej – zamiast zakupu – decydują się na wynajem poszczególnych elementów wyposażenia, obniżając koszty operacyjne. Dotyczy to także wózków widłowych. Wybierając opcję wynajmu takich maszyn, należy postawić na sprawdzonego dostawcę z najlepszym sprzętem. Firma Jungheinrich, wiodący producent wózków widłowych, ma w ofercie możliwość wynajęcia najwyższej jakości maszyn na sprzyjających warunkach finansowych.

Firma Jungheinrich jest obecna na polskim rynku od 1994 r., a już w 1996 r. poszerzyła swoją ofertę o możliwość wynajmu wózków widłowych. Początkowo istniał tylko jeden punkt wynajmu w Warszawie, a jego flota liczyła 20 maszyn. Dynamiczny rozwój sprawił, że w kolejnych latach powstały następne punkty – w Poznaniu i Krakowie. Obecnie flota wózków do wynajęcia Jungheinrich liczy ponad 5000 maszyn, które są do dyspozycji klientów w każdej z dziewięciu lokalizacji firmy. Ich rozmieszczenie sprawia, że pojazdy szybko trafiają do przedsiębiorców z całej Polski. Specjalny dział firmy zajmuje się przygotowaniem dla kontrahentów atrakcyjnej oferty i dostarczeniem wózków, które sprostają każdemu zadaniu.

Wynajem dobry na każdą okazję. Usługa wynajmu wózków widłowych stanowi atrakcyjną opcję dla zakupu pojazdów. Adresowana jest zarówno do małych, jak i dużych firm, ponieważ na wynajmie może skorzystać tak naprawdę każda z nich, w zależności od potrzeb. Część przedsiębiorstw potrzebuje urządzeń okazjonalnie, np. tylko na czas naprawy posiadanego pojazdu lub dostawy nowego. Inne korzystają z takiego rozwiązania podczas prac sezonowych, głównie w branżach budowlanej i spożywczej. Wypożyczeniem mogą być również zainteresowane podmioty, które całkowicie opierają swoją działalność na takich maszynach lub potrzebują konkretnego urządzenia na jednorazowe wykonanie niestandardowego zadania.

Najlepszy sprzęt i elastyczna oferta. Jungheinrich dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej. Ma także szeroką ofertę wózków widłowych w ramach usługi wynajmu. Obejmuje ona najpopularniejsze urządzenia i jest wciąż uzupełniana o nowe modele pojazdów, z których coraz więcej wyposażonych jest w wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe. Portfolio firmy jest na tyle szerokie, że klient może skompletować flotę maszyn do wszystkich możliwych zadań, jakie mogą pojawić się w magazynie. Są to m.in. akumulatorowe wózki wysokiego składowania, czołowe wózki widłowe, akumulatorowe wózki podnośnikowe, unoszące, wózki do kompletacji poziomej i pionowej, czy ciągniki. Na życzenie klienta wszystkie modele można doposażyć w niezbędny dodatkowy osprzęt wymagany w danym magazynie – na przykład chwytaki, przedłużki, czy pozycjonery wideł.

Jungheinrich ma bardzo elastyczną ofertę wynajmu wózków widłowych od 1 dnia do 72 miesięcy, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Wariant długoterminowy jest szczególnie korzystny dla dużych przedsiębiorstw, dla których może to być bardzo atrakcyjna opcja zakupu lub leasingu maszyny. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie blokują środków finansowych, a stały miesięczny abonament gwarantuje przewidywalność i stabilność kosztów. Opcja krótkoterminowa to rozwiązanie dla firm korzystających z wózków widłowych okazjonalnie, aby uniknąć przestoju pracy lub potrzebujących pojazdów podczas szczytów w sezonach dostaw i produkcji.

Nie tylko maszyny. Przedsiębiorstwa, które decydują się na okazjonalne wypożyczenie urządzenia, często nie mają na miejscu osoby, która obsłuży maszynę. Dla takich klientów Jungheinrich przewiduje możliwość dostarczenia sprzętu razem z operatorem.

Dodatkową zaletą usługi wynajmu Jungheinrich jest pełen serwis, który firma zapewnia w pakiecie dla każdego urządzenia. To producent odpowiada za naprawę i gwarantuje bezkosztowo pojazd zastępczy podczas ewentualnej awarii wynajętego wózka. Takie rozwiązanie umożliwia klientowi zachowanie ciągłości pracy.

Najwyższa jakość dostępna od ręki. Przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem wózków widłowych Jungheinrich mogą zobaczyć je w każdej z dziewięciu placówek firmy. Znajdują się one w kluczowych punktach na polskiej mapie branży logistycznej – w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i Szczecinie.

W swoich placówkach firma organizuje także cykliczne dni otwarte, w trakcie których można zobaczyć nie tylko flotę maszyn do wynajęcia, ale również pełen przekrój sprzętu z portfolio Jungheinrich. Największym wydarzeniem są te, odbywające się we Wrocławiu. W ciągu dwóch dni przedsiębiorcy z całego kraju mogą nie tylko zobaczyć ofertę firmy, ale także spotkać się z ekspertami Jungheinrich. Ostatnia edycja wrocławskich dni otwartych odbyła się 18–19 września br. i była to dziesiąta, jubileuszowa odsłona wydarzenia. 

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Innowacyjne wózki specjalne

MiP_3_62.jpg

Obecny przemysł, charakteryzujący się silnym naciskiem na redukcję kosztów, niemalże wymusza na zakładach wprowadzanie narzędzi optymalizacji koniecznych do zwiększania konkurencyjności na rynku. Sprawnie funkcjonujący dział logistyczny, który postawił na takie narzędzia Lean Manufacturing, jak Kanban (z japońskiego) i JIT (Just in Time) jest w stanie bardzo mocno uelastycznić swoje działanie.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Rejestracja na targi IntraMag Poland już otwarta!

_BA22247.jpg

Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw – IntraMag Poland to nowe wydarzenie biznesowe dedykowane logistyce wewnętrznej, łańcuchowi dostaw, zarządzaniu magazynem. Osoby poszukujące nowych rozwiązań ułatwiających pracę w centrach magazynowych, dystrybucyjnych i logistycznych uzyskają możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi, oprogramowaniem lub wyposażaniem przemysłowym. Udział w wydarzeniu to także szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz uczestniczenie w tematycznych konferencjach.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

IV Targi Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej

worldfood.jpg

ColdChain Poland to pierwsza w Polsce platforma biznesowa łącząca profesjonalistów zarządzających chłodniczymi łańcuchami dostaw z przedstawicielami przedsiębiorstw z sektorów żywności i napojów (świeże, mrożone, ryby i owoce morza, mięso i nabiał, owoce i warzywa, etc), przemysłu farmaceutycznego i medycznego oraz chemicznego i towarów niebezpiecznych (ADR / RID / ADN). IV edycja Targów odbędzie się w dniach 30 czwerca-2 lipca 2020 r. w Warszawie.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama