Magazynowanie

Open access On-line only no. 1/2019

Komfort(owy) wynajem powierzchni w SEGRO Logistics Park Stryków

Komfort-SEGRO-Logistics-Park-Stryków.jpg

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, zakończył budowę obiektu dla firmy Komfort, największej polskiej sieci z materiałami do aranżacji podłóg. Nowy projekt deweloperski, liczący 15 500 m2, powstał w zaledwie trzy i pół miesiąca na terenie SEGRO Logistics Park Stryków. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Read more
Open access On-line only no. 1/2019

Ruszyła rozbudowa Goodman Poznań Airport Logistics Centre – Lina Medical pierwszym klientem

Goodman Airport Poznan Logistics Centre_02.jpg

Duńska firma LiNA Medical, specjalistyczny producent rozwiązań dla elektrochirurgii i chirurgii laparoskopowej, rozszerzy działalność w Goodman Poznań IV Airport Logistics Centre, zajmując dodatkowe 6 400 mkw. powierzchni w nowej części parku, której budowa niedawno ruszyła.

Read more
Open access Promotional no. 1/2019

Automatyzacja procesów w logistyce przyszłością dla branży

mip_1_90.jpg

Automatyzacja procesów w obszarze szeroko rozumianej logistyki coraz częściej staje się tematem sympozjów, spotkań, rozważań i dyskusji. Tym większego znaczenia nabiera w czasach obecnych, kiedy nader często stykamy się z ograniczeniami zarówno w zakresie posiadanych zasobów, jak też i ich efektywności operacyjnej.

Read more
Open access no. 1/2019

Co, jeśli nie paleta euro?

mip_1_66.jpg

Wzrostu znaczenia logistyki w całości obrotu gospodarczego nikt dzisiaj nie ośmieli się kwestionować. Optymalizacja kosztów przez outsourcing produkcji i usług, rozwój metod produkcji modułowej, gdzie produkt finalny powstaje z modułów dostarczonych przez producentów-poddostawców danych rodzajów modułów, zbudowanych z kolei z dostarczonych im prostszych komponentów, poskutkowała potężnym rozwojem powiązań...

Read more
Open access Promotional no. 1/2019

Mecalux – przeglądy instalacji regałowych

5_architectural-design-architecture-building-2096578.jpg

W celu minimalizacji ryzyka wypadków wszystkie elementy magazynu muszą być w dobrym stanie technicznym. Sporządzenie planu kontroli okresowych, dostosowanego do każdego magazynu i uwzględniającego jego specyficzne warunki, a następnie rygorystyczne przestrzeganie terminów oraz konserwacja polegająca na wymianie uszkodzonych elementów są niezbędne do dopuszczenia systemu składowania do użytku.

Read more
no. 1/2019

Regały do przeglądu

mip_1_58.jpg

O ile polskie przepisy dość ogólnikowo traktują kwestię bezpieczeństwa regałów magazynowych, o tyle normy odpowiadające za ich użytkowanie określają tę kwestię bardzo precyzyjnie. Zgodnie z zapisami normy PN-EN 15635:2010 jedną z niezbędnych czynności zapewniających bezpieczeństwo w magazynie jest drobiazgowa kontrola stanu regałów.

Read more
no. 1/2019

Nowe zasady w zakresie obsługi wózków jezdniowych

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym wprowadziło nowe zasady w zakresie uprawnień do obsługi wózków jezdniowych (dalej jako: „Rozporządzenie”). Ten akt prawny wszedł w życie 10 sierpnia 2018 r., stąd też całkowicie utraciło swoją moc poprzednie Rozporządzenie...

Read more
no. 1/2019

Optymalizacja w widłach. Sposoby optymalizacji kosztów floty

mip_1_54.jpg

Koszty związane z utrzymaniem floty wózków widłowych to często znacząca pozycja w dokumentacji księgowej magazynu. Nic dziwnego, że tak często analizuje się możliwości ich optymalizacji. Na rynku dostępnych jest coraz więcej narzędzi pomagających lepiej wykorzystać te zasoby, ale proces poprawy efektywności warto zacząć od podstawowych elementów.

Read more

Next
page

Nastęna stron

Current issue

Go to

Partners

Advertisement