Magazynowanie

Tekst otwarty nr 3/2020

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stanowisko dla Targów LogiMAT 2020

Logimat2020_wirtualne stoisko.jpg

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stoisko dając tym samym, obecnym klientom oraz zainteresowanym firmom, wgląd w technologię sprzętową i oprogramowanie. Pomimo odwołania targów LogiMAT , SSI SCHAEFER znalazł rozwiązanie, które ma na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań produktowych dla logistyki magazynowej. Nasz zespół ekspertów demonstruje kluczowe technologie i oferuje osobisty dialog z naszymi...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Jak Covid‑19 wpływa na sektor nieruchomości magazynowo‑logitycznych?

Renata Osiecka.jpg

Komentarz Renaty Osieckiej, Partner Zarządzającej AXI IMMO: Epidemia Covid-19 w pierwszej kolejności przerwała łańcuchy dostaw z Chin, które dziś powoli zaczynają się odbudowywać. Jednak przesunięcie się epicentrum epidemii do Europy powoduje ograniczenia w produkcji. Branża logistyczna robi wiele, aby zachować płynność. Wszyscy kierowcy przewożący towary – bez względu na narodowość - są zwolnieni...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Nie Przemysłowa Wiosna a Przemysłowa Jesień

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu Przemysłowej Wiosny na 22-24 września 2020 roku.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Rossmann otwiera regionalny hub dystrybucyjny w Panattoni Park Warsaw South Janki

Rossmann.jpg

Firma Rossmann SDP Sp. z o.o., sieć supermarketów drogeryjnych, wynajęła 3 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku dystrybucyjnym Panattoni Park Warsaw South Janki. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 3/2020

Wyzwania w logistyce wielkich gabarytów

Przed firmami logistycznymi stawia się coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane zadania. Wpływ na ich realizację mają m.in. rozwiązania magazynowe zastosowane w danej firmie. Na czym polegają oraz jak odnaleźć się na wymagającym rynku logistycznym?

Czytaj więcej
nr 3/2020

Przemysł 5.0 wizja przyszłości czy już realna rzeczywistość? Rewolucja czy ewolucja 4.0?

MiP_3_82.jpg

Rewolucyjne przemiany w gospodarce i przemyśle zwane umownie erą Industry 4.0 trwają w najlepsze. Współpraca świata informacji cyfrowej z realnym światem zakładów przemysłowych oraz z ich otoczeniem (klienckim, kooperantów i dostawców, logistyki, środowiskiem formalnoprawnym) zacieśnia się coraz bardziej.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Pęd do automatyzacji. Kiedy automatyzacja procesów magazynowych jest korzystna dla firmy?

MiP_3_78.jpg

Spadające bezrobocie, rosnące koszty pracy, wzrost poziomów sprzedaży – to wszystko są czynniki, które w ostatnich latach coraz większej liczbie firm każą rozpatrywać możliwość zastępowania pracy ludzkiej pracą maszyn. Automatyzować procesy. W tym również te logistyczne, realizowane w magazynach.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Outsourcing logistyki. Jak wyglądała aktywność operatorów logistycznych w 2019 roku i jak będzie wyglądał rok 2020?

MiP_3_66.jpg

Od 2012 r. tempo wzrostu przychodów branży logistycznej było dwucyfrowe, ale już za rok 2019 należy spodziewać się spadku dynamiki wzrostu poniżej 10%, a w ostatnim kwartale można oczekiwać wręcz regresu.

Czytaj więcej

Następna
strona

Nastęna stron

Przejdź do

Partnerzy

Reklama