Automatyzacja procesów w obszarze szeroko rozumianej logistyki coraz częściej staje się tematem sympozjów, spotkań, rozważań i dyskusji. Tym większego znaczenia nabiera w czasach obecnych, kiedy nader często stykamy się z ograniczeniami zarówno w zakresie posiadanych zasobów, jak też i ich efektywności operacyjnej.

Z zagadnieniem tym jako firma stykamy się już bez mała od 20 lat, odkąd oferujemy i wdrażamy systemy automatyki dla logistyki i magazynowania, a także systemy wspierające pracę ludzi. W okresie ostatnich 5 lat szczególnej dynamiki i miejsca w naszych wdrożeniach nabiera segment e-commerce. Z uwagi na dynamiczny rozwój sprzedaży w kanałach elektronicznych zmienia się typowe postrzeganie organizacji procesu, a tym samym oczekiwania co do jego sprawności i efektywności.

W kontakcie z naszymi klientami zarówno na rynku polskim, jak i europejskim, reprezentujemy kompleksowe podejście do zlecanych nam projektów i zagadnień problemowych. Nasza aktywność obejmuje procesy projektowania, produkcji, realizacji, wdrożenia, uruchomienia i serwisu systemów automatyki w większości branż, a wypracowane wspólnie z klientami rozwiązania mają charakter innowacyjny i unikatowy w maksymalnym stopniu dopasowany do ich specyfiki.

Dzięki zespołowi LOGISYSTEM-u składającemu się m.in. z projektantów, programistów, monterów, serwisantów i specjalistów z branży automatyki jesteśmy w stanie realizować projekty, które po zastosowaniu i wdrożeniu przemyślanych, nowoczesnych, dedykowanych i niezawodnych rozwiązań wprowadzają logistykę przedsiębiorstw z wielu różnorodnych branż na inny, wyższy poziom technologiczny dostosowany do dynamicznie zmieniającego się dziś i w przyszłości rynku. W szczególności, wśród tych rozwiązań wymienić należy systemy o określonym przeznaczeniu, jak np. systemy pakujące, sortujące, transportujące, buforujące, a także kompleksowe systemy obejmujące automatyzację całości procesów w magazynie, sortowni czy w centrach dystrybucyjnych.

Istotnym czynnikiem powodzenia każdego projektu jest fakt, iż do wszystkich naszych klientów podchodzimy indywidualnie z uwzględnieniem specyficznych potrzeb każdego z nich, w wielu przypadkach projektując od podstaw nowe rozwiązania zastosowane w danym projekcie.

W trakcie projektowania służymy analizą i doradztwem z określeniem metodyki wsparcia poszczególnych obszarów, które automatyzujemy. Doradzamy i sugerujemy czy zastosowanie technologii o wysokim poziomie ma sens, gdzie nie wystarczy lub jest bardziej ekonomiczne odpowiednie wsparcie pracy człowieka lub też czy i w jakim zakresie wymagana jest poprawa ergonomii stanowiska pracy.

Jesteśmy głęboko przekonani, że podnoszenie świadomości w zakresie znaczenia automatyzacji w obszarze logistyki przyczyni się do tego, iż proces ten stawać się będzie coraz bardziej powszechnym, a nowe technologie będą coraz częściej wykorzystywane w obszarach, w których dzisiaj zbliżamy się do kresu dotychczas stosowanych rozwiązań.

Also check

Open access On-line only no. 1/2019

Komfort(owy) wynajem powierzchni w SEGRO Logistics Park Stryków

Komfort-SEGRO-Logistics-Park-Stryków.jpg

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, zakończył budowę obiektu dla firmy Komfort, największej polskiej sieci z materiałami do aranżacji podłóg. Nowy projekt deweloperski, liczący 15 500 m2, powstał w zaledwie trzy i pół miesiąca na terenie SEGRO Logistics Park Stryków. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Read more
Open access On-line only no. 1/2019

Ruszyła rozbudowa Goodman Poznań Airport Logistics Centre – Lina Medical pierwszym klientem

Goodman Airport Poznan Logistics Centre_02.jpg

Duńska firma LiNA Medical, specjalistyczny producent rozwiązań dla elektrochirurgii i chirurgii laparoskopowej, rozszerzy działalność w Goodman Poznań IV Airport Logistics Centre, zajmując dodatkowe 6 400 mkw. powierzchni w nowej części parku, której budowa niedawno ruszyła.

Read more
Open access no. 1/2019

Co, jeśli nie paleta euro?

mip_1_66.jpg

Wzrostu znaczenia logistyki w całości obrotu gospodarczego nikt dzisiaj nie ośmieli się kwestionować. Optymalizacja kosztów przez outsourcing produkcji i usług, rozwój metod produkcji modułowej, gdzie produkt finalny powstaje z modułów dostarczonych przez producentów-poddostawców danych rodzajów modułów, zbudowanych z kolei z dostarczonych im prostszych komponentów, poskutkowała potężnym rozwojem powiązań kooperacyjnych i łańcuchów dostaw.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement