Automatyzacja procesów w obszarze szeroko rozumianej logistyki coraz częściej staje się tematem sympozjów, spotkań, rozważań i dyskusji. Tym większego znaczenia nabiera w czasach obecnych, kiedy nader często stykamy się z ograniczeniami zarówno w zakresie posiadanych zasobów, jak też i ich efektywności operacyjnej.

Z zagadnieniem tym jako firma stykamy się już bez mała od 20 lat, odkąd oferujemy i wdrażamy systemy automatyki dla logistyki i magazynowania, a także systemy wspierające pracę ludzi. W okresie ostatnich 5 lat szczególnej dynamiki i miejsca w naszych wdrożeniach nabiera segment e-commerce. Z uwagi na dynamiczny rozwój sprzedaży w kanałach elektronicznych zmienia się typowe postrzeganie organizacji procesu, a tym samym oczekiwania co do jego sprawności i efektywności.

W kontakcie z naszymi klientami zarówno na rynku polskim, jak i europejskim, reprezentujemy kompleksowe podejście do zlecanych nam projektów i zagadnień problemowych. Nasza aktywność obejmuje procesy projektowania, produkcji, realizacji, wdrożenia, uruchomienia i serwisu systemów automatyki w większości branż, a wypracowane wspólnie z klientami rozwiązania mają charakter innowacyjny i unikatowy w maksymalnym stopniu dopasowany do ich specyfiki.

Dzięki zespołowi LOGISYSTEM-u składającemu się m.in. z projektantów, programistów, monterów, serwisantów i specjalistów z branży automatyki jesteśmy w stanie realizować projekty, które po zastosowaniu i wdrożeniu przemyślanych, nowoczesnych, dedykowanych i niezawodnych rozwiązań wprowadzają logistykę przedsiębiorstw z wielu różnorodnych branż na inny, wyższy poziom technologiczny dostosowany do dynamicznie zmieniającego się dziś i w przyszłości rynku. W szczególności, wśród tych rozwiązań wymienić należy systemy o określonym przeznaczeniu, jak np. systemy pakujące, sortujące, transportujące, buforujące, a także kompleksowe systemy obejmujące automatyzację całości procesów w magazynie, sortowni czy w centrach dystrybucyjnych.

Istotnym czynnikiem powodzenia każdego projektu jest fakt, iż do wszystkich naszych klientów podchodzimy indywidualnie z uwzględnieniem specyficznych potrzeb każdego z nich, w wielu przypadkach projektując od podstaw nowe rozwiązania zastosowane w danym projekcie.

W trakcie projektowania służymy analizą i doradztwem z określeniem metodyki wsparcia poszczególnych obszarów, które automatyzujemy. Doradzamy i sugerujemy czy zastosowanie technologii o wysokim poziomie ma sens, gdzie nie wystarczy lub jest bardziej ekonomiczne odpowiednie wsparcie pracy człowieka lub też czy i w jakim zakresie wymagana jest poprawa ergonomii stanowiska pracy.

Jesteśmy głęboko przekonani, że podnoszenie świadomości w zakresie znaczenia automatyzacji w obszarze logistyki przyczyni się do tego, iż proces ten stawać się będzie coraz bardziej powszechnym, a nowe technologie będą coraz częściej wykorzystywane w obszarach, w których dzisiaj zbliżamy się do kresu dotychczas stosowanych rozwiązań.

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 3-1/2020

#bezpiecznetargi

EXPO Kraków.jpg

Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i  odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń. Pracownicy Targów w Krakowie ostatnie tygodnie poświęcili na opracowanie standardów dla wydarzeń, które odbędą się w nowych warunkach sanitarnych. Jedno jest pewne - przy zachowaniu odpowiednich procedur będzie bezpiecznie i komfortowo.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

AXI IMMO prezentuje raport „Polski Rynek Magazynowy w I kwartale 2020”

Raport_cov.jpg

Całkowite zasoby rynku powierzchni magazynowych i logistycznych na zakończenie I kw. 2020 roku wyniosły ponad 18,95 mln mkw. (+15% r/r).  Dobry wynik był głównie zasługą niesłabnącego popytu (-5% r/r) ze strony najemców, a także stabilnych stawek czynszów, które pomimo rozwijającej się  pandemii COVID-19 utrzymały swoją wysokość na większości rynków. Natomiast po stronie inwestycyjnej, tylko w I kw. 2020 roku wielkość transakcji była porównywalna z całym 2019 rokiem.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3-1/2020

Efektywna dezynfekcja gorącą parą wodną

Karcher1.jpg

Gdy spotykamy się z epidemią jednym z najważniejszych zadań staje się właściwa dezynfekcja, nie tylko własnych rąk, ale przedmiotów oraz powierzchni. Jej zadaniem jest niszczenie aktywnie rosnących i wegetatywnych mikroorganizmów drobnoustrojowych do określonego poziomu, który jest odmienny dla bakterii i dla wirusów.  

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama