Automatyzacja procesów w obszarze szeroko rozumianej logistyki coraz częściej staje się tematem sympozjów, spotkań, rozważań i dyskusji. Tym większego znaczenia nabiera w czasach obecnych, kiedy nader często stykamy się z ograniczeniami zarówno w zakresie posiadanych zasobów, jak też i ich efektywności operacyjnej.

Z zagadnieniem tym jako firma stykamy się już bez mała od 20 lat, odkąd oferujemy i wdrażamy systemy automatyki dla logistyki i magazynowania, a także systemy wspierające pracę ludzi. W okresie ostatnich 5 lat szczególnej dynamiki i miejsca w naszych wdrożeniach nabiera segment e-commerce. Z uwagi na dynamiczny rozwój sprzedaży w kanałach elektronicznych zmienia się typowe postrzeganie organizacji procesu, a tym samym oczekiwania co do jego sprawności i efektywności.

W kontakcie z naszymi klientami zarówno na rynku polskim, jak i europejskim, reprezentujemy kompleksowe podejście do zlecanych nam projektów i zagadnień problemowych. Nasza aktywność obejmuje procesy projektowania, produkcji, realizacji, wdrożenia, uruchomienia i serwisu systemów automatyki w większości branż, a wypracowane wspólnie z klientami rozwiązania mają charakter innowacyjny i unikatowy w maksymalnym stopniu dopasowany do ich specyfiki.

Dzięki zespołowi LOGISYSTEM-u składającemu się m.in. z projektantów, programistów, monterów, serwisantów i specjalistów z branży automatyki jesteśmy w stanie realizować projekty, które po zastosowaniu i wdrożeniu przemyślanych, nowoczesnych, dedykowanych i niezawodnych rozwiązań wprowadzają logistykę przedsiębiorstw z wielu różnorodnych branż na inny, wyższy poziom technologiczny dostosowany do dynamicznie zmieniającego się dziś i w przyszłości rynku. W szczególności, wśród tych rozwiązań wymienić należy systemy o określonym przeznaczeniu, jak np. systemy pakujące, sortujące, transportujące, buforujące, a także kompleksowe systemy obejmujące automatyzację całości procesów w magazynie, sortowni czy w centrach dystrybucyjnych.

Istotnym czynnikiem powodzenia każdego projektu jest fakt, iż do wszystkich naszych klientów podchodzimy indywidualnie z uwzględnieniem specyficznych potrzeb każdego z nich, w wielu przypadkach projektując od podstaw nowe rozwiązania zastosowane w danym projekcie.

W trakcie projektowania służymy analizą i doradztwem z określeniem metodyki wsparcia poszczególnych obszarów, które automatyzujemy. Doradzamy i sugerujemy czy zastosowanie technologii o wysokim poziomie ma sens, gdzie nie wystarczy lub jest bardziej ekonomiczne odpowiednie wsparcie pracy człowieka lub też czy i w jakim zakresie wymagana jest poprawa ergonomii stanowiska pracy.

Jesteśmy głęboko przekonani, że podnoszenie świadomości w zakresie znaczenia automatyzacji w obszarze logistyki przyczyni się do tego, iż proces ten stawać się będzie coraz bardziej powszechnym, a nowe technologie będą coraz częściej wykorzystywane w obszarach, w których dzisiaj zbliżamy się do kresu dotychczas stosowanych rozwiązań.

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020

kolaż_modernlog.png

Logistyka 4.0 – to hasło najbliższej, 4. edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. To klucz do zwiększenia efektywności magazynu, centrum dystrybucyjnego czy hali produkcyjnej. Jakie rozwiązania wybrać? Co najlepiej się sprawdzi w konkretnej firmie? Tego będzie można dowiedzieć się już 2-5 czerwca 2020 r. w Poznaniu.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

Symas1.jpg

Kraków budzi zainteresowanie nie tylko turystów i koneserów sztuki, ale również zagranicznych biznesmenów z całego świata. Dzięki takim wydarzeniom jak Targi SYMAS®/MAINTENANCE miasto staje się ważnym  punktem na przemysłowej mapie Polski. Nadchodząca edycja, podczas której jednym z tematów będą technologie VR w przemyśle, odbędzie się w dniach 2-3 października w EXPO Kraków.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Trwa rejestracja na VI edycję największej konferencji zakupowej w Polsce – PROCON/POLZAK

Procon.jpg

Do biznesu, wielkimi krokami wkracza tajemnicza VUCA – równie szybko zbliża się kolejna edycja prestiżowej konferencji zakupowej PROCON/POLZAK, która w ubiegłym roku zgromadziła ponad 500 uczestników.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama