Magazynowanie rzeczy, przedmiotów i wszelkiego rodzaju dóbr, czyli gromadzenie, towarzyszy ludzkości od zawsze. W dawnych czasach właściwe przechowywanie nie było jednak proste, ze względu na konieczność zapewnienia właściwych warunków składowania niektórych rzeczy. Opracowywano różne metody i rozwiązania, jednak dopiero druga rewolucja przemysłowa, organizacyjne i techniczne rozwiązania, przyniosły zadowalający efekt. Dzisiejszy świat jest jeszcze bardziej techniczny, dzięki czemu utrzymanie właściwych warunków dla przestrzeni magazynowych stało się jeszcze prostsze. Organizacyjnie odkryto także, że nie ma uniwersalnych rozwiązań i magazynów, są jednak pewne standardy, które można zastosować, by magazynowanie było efektywniejsze i zabezpieczało składowane dobra.

Metody i narzędzia pomiaru wilgotności w magazynie

Wilgotność

Z perspektywy składowania i magazynowania towarów, zarówno tych, które są wyrobami gotowymi procesów wytwórczych, jak i tymi, które są wsadem do procesu głównego, czynnikami pozwalającymi zachować właściwości przechowywanych dóbr są temperatura, wilgotność i miejsce. W przypadku czynnika, którym jest miejsce, rozwiązania, w jaki sposób budować i przygotowywać magazyny, ciągle powstają lub są rozwijane koncepcje znane od wieków. Czynnik temperaturowy, jak i wilgotność, to zagadnienia, którym z pomocą mogą przyjść rozwiązania techniczne i automatyczne. Temperatura jednak jest czynnikiem dość prostym w opanowaniu, wilgotność jednak jest bardzo specyficzna i o wiele trudniejsza do opanowania, a wprost zależna od zmiennego otoczenia. O wilgotności i jej wpływie na otoczenie napisano już wiele stron. Chcąc zapewnić właściwą wilgotność w magazynie, należy rozważyć kilka rozwiązań zarówno technicznych, jak i organizacyjnych.

Pozostałe 71% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć ‑ część 1

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć - część 1

Poprawa wydajności prac magazynu coraz częściej ma miejsce dzięki automatyzacji oraz mechanizacji procesów. Jednakże większość operacji magazynowych w dalszym ciągu odbywa się z wykorzystaniem standardowych regałów (APR), a do obsługi rozładunku, składowania, konfekcjonowania i załadunku towarów wykorzystywane jest również standardowe wyposażenie służące obsłudze tych procesów (tzw. wyposażenie handlingowe).

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 4-5/2020

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

LPR La Palette Rouge to międzynarodowa firma logistyczna zajmująca się dostarczaniem oraz wynajmowaniem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Założona w Tuluzie (na południu Francji) w roku 1992 firma LPR zarządza ponad 80 milionami palet rocznie oraz ma ponad 25 000 punktów odbioru palet.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama