Branża odnawialnych źródeł energii, to przestrzeń do wykorzystania dla tych, których celem są spektakularne wyniki, sukces finansowy i rozwój kariery. Dzięki unikatowemu na tle kraju systemowi pracy, szkoleniom i zaawansowanym technologicznie produktom, doradcy Columbus Elite nabierają tempa, prężnie budując horyzont zmian w produkcji zielonej energii w polskich domach i firmach.

Europejski Zielony Ład, czyli plan działania na rzecz czystej gospodarki, przekłada się na rozwój branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. W ostatnim roku nastąpił dynamiczny wzrost krajowego rynku fotowoltaiki. Zainteresowanie dachami produkującymi energię elektryczną wywołały nowe regulacje prawne i rządowe wsparcie tych, którzy chcą wytwarzać czystą i bezpieczną energię. Bezobsługowa praca urządzeń i całoroczna produkcja energii elektrycznej ze słońca, to gratka zarówno dla właścicieli firm, jak i gospodarzy domów jednorodzinnych. Tańszy prąd, niższe rachunki i niezależność energetyczna oderwana od szalejących wzrostów cen energii na rynku, to inwestycja w spokój i bezpieczeństwo przyszłych pokoleń.

Columbus Elite, spółka zarządzana przez prezesów Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja w grupie kapitałowej Columbus Energy, ma dziś największą liczbę doradców pracujących na terenie całej Polski. Ludzie, których zatrudnia to eksperci w sprawach fotowoltaiki, pomp ciepła oraz magazynów energii. Doradcy pomagają w obniżeniu rachunków za energię w domach, małych firmach i dużych przedsiębiorstwach. Wszystko dzięki zaawansowanym technologicznie produktom i rozwiązaniom, które oferują.

Spektakularny rozwój i sukces zbudowania ogólnopolskiej organizacji sprzedażowej, to dziś za mało dla jej właścicieli. Stojący za Columbus Elite utalentowani prezesi, coraz częściej i odważniej spoglądają w kierunku polskiej giełdy papierów wartościowych.

– Obecny potencjał branży OZE jest ogromny, a rynek daje spore możliwości. Potwierdza to nasze aktualne tempo rozwoju, ciągła rekrutacja i ekspansja na krajowym rynku. Dziś pracują dla nas najlepsi handlowcy i menedżerowie, dla których sprzedaż to paliwo życia – komentuje R. Kołłątaj, wiceprezes Columbus Elite.

Pompy ciepła to dziś jedno z ekologicznych rozwiązań oferujące maksymalny komfort ogrzewania budynków oraz wody użytkowej. Te ciche i wytrzymałe instalacje, są dziś bardziej korzystnym rozwiązaniem aniżeli kotły zasypowe, olejowe czy gazowe. Wygoda wynikająca z niemal bezobsługowej pracy pompy oraz braku konieczności odprowadzania spalin, to argument dla wszystkich, którzy budują dom lub remontują dach. Pompy ciepła wykazują zerową emisję szkodliwych związków, dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych, bo zasilane są energią odnawialną. Nowoczesne pompy ciepła możemy zasilać energią, która pochodzi z paneli fotowoltaicznych.

– Budujemy u klientów poczucie niezależności energetycznej. Zaopatrywanie budynków komercyjnych i domów w zieloną energię daje maksymalne korzyści, kiedy używamy specjalnych magazynów. Gromadzą one energię wyprodukowaną w ciągu dnia i zasilają budynki zgodnie z potrzebami w nocy. Połączenie systemów fotowoltaicznych z magazynami energii pokrywa aż 80% zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego, a w przypadku firm produkcyjnych można je precyzyjnie obliczyć, co jest dużym krokiem w stronę samodzielności energetycznej małych i średnich przedsiębiorstw – mówi P. Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite.

Już dziś za sprawą prac rozpoczętych przez Komisję Europejską, które dotyczą zmian w zapisach unijnej dyrektywy o odnawialnych źródłach energii, kreśli się dość jednoznaczna perspektywa dla dalszego rozwoju branży OZE w Polsce. Nowe regulacje związane są bezpośrednio z planem na redukcję emisji CO2. Oznacza to, że czekają nas zmiany w polityce energetycznej i klimatycznej. Zysk liczyć będą firmy podobne do Columbus Elite, które dostarczają paletę ekorozwiązań, a także oferują doradztwo i pomoc, by każdy polski dom był tańszy w utrzymaniu i przyjazny środowisku naturalnemu.

Zobacz również

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć ‑ część 1

MiP_4-5_77.jpg

Poprawa wydajności prac magazynu coraz częściej ma miejsce dzięki automatyzacji oraz mechanizacji procesów. Jednakże większość operacji magazynowych w dalszym ciągu odbywa się z wykorzystaniem standardowych regałów (APR), a do obsługi rozładunku, składowania, konfekcjonowania i załadunku towarów wykorzystywane jest również standardowe wyposażenie służące obsłudze tych procesów (tzw. wyposażenie handlingowe).

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 4-5/2020

Nowa czerwona świerćpaleta LPR

MiP_4-5_76.jpg

O LPR

LPR La Palette Rouge to międzynarodowa firma logistyczna zajmująca się dostarczaniem oraz wynajmowaniem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Założona w Tuluzie (na południu Francji) w roku 1992 firma LPR zarządza ponad 80 milionami palet rocznie oraz ma ponad 25 000 punktów odbioru palet. LPR prowadzi działalność w całej Europie. Ma ponad 100 centrów serwisowych. Każdy oddział firmy ma wyspecjalizowany zespół kierujący wszelkimi działaniami na poziomie lokalnym. LPR opracował jeden wspólny, oparty na SAP, system informatyczny stosowany w całej grupie. Oznacza to możliwość zaoferowania usług o tak samo wysokiej jakości klientom w całej Europie. LPR Polska jest młodym, profesjonalnym i zaangażowanym zespołem mającym na celu działać aktywnie, tak aby dopasować swoje usługi dokładnie do potrzeb swoich klientów. Dostosowanie się do wymagań każdego z naszych klientów jest dla nas kwestią nadrzędną. Naszymi działaniami obejmujemy cały kraj oraz ściśle współpracujemy ze wszystkimi podmiotami naszego łańcucha dostaw. Dla LPR priorytetem jest zaspokajanie potrzeb naszych klientów, nieprzerwane zapewnianie palet wysokiej jakości, zarządzanie odzyskiwaniem/odbiorem zasobów oraz rozwiązywanie wszelkich kwestii we współpracy z klientem.

LPR zbudowało markę czerwonej palety w Polsce, promując wynajem palet i potwierdzając, że jest solidnym partnerem mogącym realizować najbardziej ambitne projekty, w czym pomaga ponad 25 lat doświadczenia na rynku europejskim.

W tej chwili w Polsce firma posiada trzy centra serwisowe w optymalnych lokalizacjach oraz centralę w Warszawie. Polskie biuro LPR zarządza również strefą CEE i krajami bałtyckimi. Szybkość, z jaką LPR zbudował pozycję na rynku, pokazuje, że wynajem palet w poolu zamkniętym ma w Polsce przyszłość i jest coraz częściej brany pod uwagę. Wiele przedsiębiorstw podczas kierowania gospodarką paletową zmaga się z problemem strat palet i tym samym ponosi wiele dodatkowych kosztów wynikających m.in. z konieczności uzupełnienia braków. Jednym ze sposobów, który umożliwia zminimalizowanie tej części wydatków, jest wynajmowanie palet od firm zewnętrznych.

W obecnych czasach część procesów można zautomatyzować, dotyczy to wielu różnych działań w firmie, również zarządzania systemem paletowym. Alternatywnym rozwiązaniem dla wewnętrznego nadzorowania obrotu palet i inwestowania w narzędzia IT jest współpraca z operatorami pooli paletowych. LPR może monitorować przebieg kolejnych etapów łańcucha dostaw, m.in. dzięki korzystaniu z profesjonalnych systemów informacyjnych. Klienci zyskują kompleksową obsługę, a większość obowiązków oraz odpowiedzialność za ich realizację znajduje się po stronie operatora poolu.

RQP46

LPR oferuje nowy nośnik, który poprawi sprzedaż poprzez wzrost wydajności na ostatnim odcinku łańcucha dostaw. Nasza czerwona, plastikowa ćwierćpaleta pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w sklepie, i ekspozycje produktu na atrakcyjnym standzie. Pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na promocje produktu i poprawić ekspozycje oraz sprzedaż w sklepach.

Korzystanie z czerwonych ćwierćpalet LPR pozwala na zmniejszenie strat, optymalizację transportu oraz kosztów magazynowania. Plastikowe palety LPR są wykonane z wytrzymałego i odpornego na zanieczyszczenia polipropylenu, zabezpieczając produkt przez zniszczeniem, zabrudzeniem czy wilgotnością. Dodatkowo plastikowe ćwierćpalety LPR składają się jedna w drugą, co pozwala zaoszczędzić na transporcie do 60%. Paleta ma wymiar 600 × 400 mm dzięki czemu jest kompatybilna z każdym standardowym sprzętem, oraz jest akceptowana w całym łańcuchu dostaw.

Więcej informacji: www.lpr.eu

Czytaj więcej

Palety dla przemysłu spożywczego

MiP_4-5_72.jpg

Paleta jest podniesioną platformą, która służy do przenoszenia i składowania towarów. Standardowe wymiary palet to 1000 × 1200 mm oraz 800 × 1200 mm. Palety najczęściej wykonuje się z drewna, jednak w przemyśle spożywczym zastosowanie znajdują również palety wykonane z innych materiałów.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama