Przed nami kolejne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już za kilka miesięcy, bo 3–6 listopada 2020 r., będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą branży z zakresu logistyki 4.0. Sam obszar tematyczny wydarzenia ewoluuje wraz z bieżącymi trendami rynkowymi – odpowiadając tym samym na aktualne potrzeby profesjonalistów.

– Podczas tegorocznej edycji targów Modernlog poruszymy najgorętsze obecnie tematy w branży, jak np. wpływ e-commerce na rozwój logistyki, omnichannel, magazyny przyszłości, IoT i wiele innych – opowiada Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog. – Wsłuchujemy się w głosy profesjonalistów i staramy się na ich zapotrzebowanie odpowiadać naszą ofertą targową. Dlatego na Modernlog nie zabraknie prezentacji rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0, zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Wszystko to będzie można zobaczyć w międzynarodowym gronie już w czerwcu w Poznaniu.

Z dynamicznym wzrostem nowoczesnego kanału sprzedaży wiążą się zmiany w strukturze operacji logistycznych. Stąd też aktualne trendy i rozwiązania e-commerce w tym sektorze zostaną pokazane na targach Modernlog 2020. To jednak nie jedyna zmiana, na którą muszą przygotować się w przyszłości logistycy. Obecnie inne wymagania stawiane są opakowaniom towarów, coraz większy nacisk kładzie się również na wydajność przedsiębiorstw, utrzymywaną na równym, stałym poziomie. W tym celu coraz więcej firm rozważa inwestycję w rozwiązania z zakresu Internet of Things (IoT), które nie tylko pomagają utrzymać przepływ materiałów i procesów, ale także, opierając się na analizie predykcyjnej, potrafią przewidzieć i ominąć ewentualne przeszkody.

Wyzwania technologiczne

– Rosnące wymagania klientów oraz rozwój e-handlu wymusza wprowadzenie w magazynach systemów typu WMS (warehouse management system). Bez zaawansowanej automatyzacji i digitalizacji, e-commerce nie będzie miał racji bytu, szczególnie w zakresie wzbogacenia o funkcjonalności zarządzania procesowaniem zamówień – komentuje Mateusz Nowakowski z Modernlog. – Inteligentny magazyn, który chce dostosować się do wyzwań, jakie niesie za sobą rozwój e-commerce musi chociażby wdrożyć rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużej liczby zdarzeń, o małym zasobie danych i w krótkim czasie.

Niezmiernie istotne jest również oprogramowanie magazynowe, które powinno wydajnie wspierać przeprowadzanie wszystkich operacji magazynowych, ze szczególnym naciskiem na bezbłędną i efektywną kompletację oraz logistykę zwrotów. To ogromne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się nie tylko wielcy gracze, ale także mniejsze firmy, chcące pozostać na rynku.

Konferencja Smart Warehouse

Tym tematom będzie można przyjrzeć się podczas konferencji Smart Warehouse w trakcie targów Modernlog. Wśród panelistów znajdą się praktycy branżowi, którzy przybliżą swoje wdrożenia wspomagające pracę magazynów oraz eksperci technologiczni z obszaru automatycznych systemów składowania, zautomatyzowanych linii przenośnikowych, oprogramowania, IoT oraz robotyzacji.

Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją w automatyzację procesów magazynowych, to w zależności od profilu branżowego firmy powinien dostosować pracę swoich magazynów do zachodzących zmian: dynamicznie rozwijającego się rynku logistycznego i problemów z kadrą pracowniczą.

Targi Modernlog odbędą się 3–6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będzie można zwiedzić ekspozycję targów: ITM Industry Europe, Forum Odlewniczego Focast, 3D Solutions oraz Subcontracting.

Więcej na: www.modernlog.pl

Pozostałe 0% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

O Utrzymaniu Ruchu w gronie specjalistów – bezpłatna Konferencja Techniczna w Olsztynie już 30 września!

aaaBaner-newsletter_Axon-media_2020_600x3002.jpg

1 dzień, 14 praktycznych wystąpień, 19 stoisk konsultacyjnych – wydarzenie „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Olsztynie zapowiada się imponująco. Konferencję poprowadzą praktycy, którzy mają doświadczenie we wdrażaniu skutecznych rozwiązań z zakresu Utrzymania Ruchu i podzielą się wiedzą dotyczącą efektywnych narzędzi wspierających osiągnięcie najwyższych standardów produkcji.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią

Warsaw II Logistics Centre z lotu ptaka.jpg

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje zaledwie kilka minut jazdy od południowych granic Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja jest realizowana w najwyższym standardzie dostępnym na polskim rynku. Łącznie oferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej wraz z wygodnym zapleczem biurowym.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 3/2020

Pomoc dla polskich eksporterów – branża logistyczna w gotowości

5DM42005a(1).jpg

Ostatnie miesiące są zdominowane przez tematy związane z COVID-19. Ograniczenia z jakimi nadal mamy do czynienia, wywarły olbrzymie piętno na biznesie. Wszyscy obserwujemy błyskawiczne zmiany nawyków konsumenckich oraz gwałtowne modyfikacje w międzynarodowych łańcuchach dostaw. Po globalnym lock downie i związanym z nim paraliżem, z tygodnia na tydzień intensywność działań biznesowych rośnie. Totalny zastój jest już na szczęście niejako przeszłością, a gospodarka uczy się koegzystować z wirusem.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama