Przed nami kolejne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już za kilka miesięcy, bo 3–6 listopada 2020 r., będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą branży z zakresu logistyki 4.0. Sam obszar tematyczny wydarzenia ewoluuje wraz z bieżącymi trendami rynkowymi – odpowiadając tym samym na aktualne potrzeby profesjonalistów.

– Podczas tegorocznej edycji targów Modernlog poruszymy najgorętsze obecnie tematy w branży, jak np. wpływ e-commerce na rozwój logistyki, omnichannel, magazyny przyszłości, IoT i wiele innych – opowiada Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog. – Wsłuchujemy się w głosy profesjonalistów i staramy się na ich zapotrzebowanie odpowiadać naszą ofertą targową. Dlatego na Modernlog nie zabraknie prezentacji rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0, zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Wszystko to będzie można zobaczyć w międzynarodowym gronie już w czerwcu w Poznaniu.

Z dynamicznym wzrostem nowoczesnego kanału sprzedaży wiążą się zmiany w strukturze operacji logistycznych. Stąd też aktualne trendy i rozwiązania e-commerce w tym sektorze zostaną pokazane na targach Modernlog 2020. To jednak nie jedyna zmiana, na którą muszą przygotować się w przyszłości logistycy. Obecnie inne wymagania stawiane są opakowaniom towarów, coraz większy nacisk kładzie się również na wydajność przedsiębiorstw, utrzymywaną na równym, stałym poziomie. W tym celu coraz więcej firm rozważa inwestycję w rozwiązania z zakresu Internet of Things (IoT), które nie tylko pomagają utrzymać przepływ materiałów i procesów, ale także, opierając się na analizie predykcyjnej, potrafią przewidzieć i ominąć ewentualne przeszkody.

Wyzwania technologiczne

– Rosnące wymagania klientów oraz rozwój e-handlu wymusza wprowadzenie w magazynach systemów typu WMS (warehouse management system). Bez zaawansowanej automatyzacji i digitalizacji, e-commerce nie będzie miał racji bytu, szczególnie w zakresie wzbogacenia o funkcjonalności zarządzania procesowaniem zamówień – komentuje Mateusz Nowakowski z Modernlog. – Inteligentny magazyn, który chce dostosować się do wyzwań, jakie niesie za sobą rozwój e-commerce musi chociażby wdrożyć rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużej liczby zdarzeń, o małym zasobie danych i w krótkim czasie.

Niezmiernie istotne jest również oprogramowanie magazynowe, które powinno wydajnie wspierać przeprowadzanie wszystkich operacji magazynowych, ze szczególnym naciskiem na bezbłędną i efektywną kompletację oraz logistykę zwrotów. To ogromne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się nie tylko wielcy gracze, ale także mniejsze firmy, chcące pozostać na rynku.

Konferencja Smart Warehouse

Tym tematom będzie można przyjrzeć się podczas konferencji Smart Warehouse w trakcie targów Modernlog. Wśród panelistów znajdą się praktycy branżowi, którzy przybliżą swoje wdrożenia wspomagające pracę magazynów oraz eksperci technologiczni z obszaru automatycznych systemów składowania, zautomatyzowanych linii przenośnikowych, oprogramowania, IoT oraz robotyzacji.

Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją w automatyzację procesów magazynowych, to w zależności od profilu branżowego firmy powinien dostosować pracę swoich magazynów do zachodzących zmian: dynamicznie rozwijającego się rynku logistycznego i problemów z kadrą pracowniczą.

Targi Modernlog odbędą się 3–6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będzie można zwiedzić ekspozycję targów: ITM Industry Europe, Forum Odlewniczego Focast, 3D Solutions oraz Subcontracting.

Więcej na: www.modernlog.pl

Pozostałe 0% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć ‑ część 1

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć - część 1

Poprawa wydajności prac magazynu coraz częściej ma miejsce dzięki automatyzacji oraz mechanizacji procesów. Jednakże większość operacji magazynowych w dalszym ciągu odbywa się z wykorzystaniem standardowych regałów (APR), a do obsługi rozładunku, składowania, konfekcjonowania i załadunku towarów wykorzystywane jest również standardowe wyposażenie służące obsłudze tych procesów (tzw. wyposażenie handlingowe).

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 4-5/2020

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

LPR La Palette Rouge to międzynarodowa firma logistyczna zajmująca się dostarczaniem oraz wynajmowaniem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Założona w Tuluzie (na południu Francji) w roku 1992 firma LPR zarządza ponad 80 milionami palet rocznie oraz ma ponad 25 000 punktów odbioru palet.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama