Przed nami kolejne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już za kilka miesięcy, bo 3–6 listopada 2020 r., będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą branży z zakresu logistyki 4.0. Sam obszar tematyczny wydarzenia ewoluuje wraz z bieżącymi trendami rynkowymi – odpowiadając tym samym na aktualne potrzeby profesjonalistów.

– Podczas tegorocznej edycji targów Modernlog poruszymy najgorętsze obecnie tematy w branży, jak np. wpływ e-commerce na rozwój logistyki, omnichannel, magazyny przyszłości, IoT i wiele innych – opowiada Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog. – Wsłuchujemy się w głosy profesjonalistów i staramy się na ich zapotrzebowanie odpowiadać naszą ofertą targową. Dlatego na Modernlog nie zabraknie prezentacji rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0, zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Wszystko to będzie można zobaczyć w międzynarodowym gronie już w czerwcu w Poznaniu.

Z dynamicznym wzrostem nowoczesnego kanału sprzedaży wiążą się zmiany w strukturze operacji logistycznych. Stąd też aktualne trendy i rozwiązania e-commerce w tym sektorze zostaną pokazane na targach Modernlog 2020. To jednak nie jedyna zmiana, na którą muszą przygotować się w przyszłości logistycy. Obecnie inne wymagania stawiane są opakowaniom towarów, coraz większy nacisk kładzie się również na wydajność przedsiębiorstw, utrzymywaną na równym, stałym poziomie. W tym celu coraz więcej firm rozważa inwestycję w rozwiązania z zakresu Internet of Things (IoT), które nie tylko pomagają utrzymać przepływ materiałów i procesów, ale także, opierając się na analizie predykcyjnej, potrafią przewidzieć i ominąć ewentualne przeszkody.

Wyzwania technologiczne

– Rosnące wymagania klientów oraz rozwój e-handlu wymusza wprowadzenie w magazynach systemów typu WMS (warehouse management system). Bez zaawansowanej automatyzacji i digitalizacji, e-commerce nie będzie miał racji bytu, szczególnie w zakresie wzbogacenia o funkcjonalności zarządzania procesowaniem zamówień – komentuje Mateusz Nowakowski z Modernlog. – Inteligentny magazyn, który chce dostosować się do wyzwań, jakie niesie za sobą rozwój e-commerce musi chociażby wdrożyć rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużej liczby zdarzeń, o małym zasobie danych i w krótkim czasie.

Niezmiernie istotne jest również oprogramowanie magazynowe, które powinno wydajnie wspierać przeprowadzanie wszystkich operacji magazynowych, ze szczególnym naciskiem na bezbłędną i efektywną kompletację oraz logistykę zwrotów. To ogromne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się nie tylko wielcy gracze, ale także mniejsze firmy, chcące pozostać na rynku.

Konferencja Smart Warehouse

Tym tematom będzie można przyjrzeć się podczas konferencji Smart Warehouse w trakcie targów Modernlog. Wśród panelistów znajdą się praktycy branżowi, którzy przybliżą swoje wdrożenia wspomagające pracę magazynów oraz eksperci technologiczni z obszaru automatycznych systemów składowania, zautomatyzowanych linii przenośnikowych, oprogramowania, IoT oraz robotyzacji.

Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją w automatyzację procesów magazynowych, to w zależności od profilu branżowego firmy powinien dostosować pracę swoich magazynów do zachodzących zmian: dynamicznie rozwijającego się rynku logistycznego i problemów z kadrą pracowniczą.

Targi Modernlog odbędą się 3–6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będzie można zwiedzić ekspozycję targów: ITM Industry Europe, Forum Odlewniczego Focast, 3D Solutions oraz Subcontracting.

Więcej na: www.modernlog.pl

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e‑commerce w Polsce

Huel-Kuehne.jpg

Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel, producentem żywności kompletnej pod względem odżywczym. Dedykowane centrum dystrybucyjne Kuehne+Nagel w Święcicach pod Warszawą będzie odpowiedzialne za odbiór towarów z zakładów produkcyjnych Huel oraz za ich magazynowanie, kompletację i pakowanie w celu dalszej dystrybucji do dwunastu krajów europejskich w serwisie door-to-door.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

MagazynLind.jpg

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli (Poland), światowym liderem na rynku czekolady premium. 1 czerwca 2020 roku zostało uruchomione nowe centrum dystrybucyjne producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim, którym zarządza zespół ID Logistics. W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy między firmami.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Algorytmy sztucznej inteligencji w magazynach e‑commerce LPP

LPP i PSI_1.JPG

W magazynie LPP do obsługi sprzedaży internetowej (Fulfillment Center) wdrożono rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Ten innowacyjny system będący elementem projektu Warehouse Inteligence to efekt współpracy LPP z producentem oprogramowania dla przemysłu, firmą PSI Polska. Wykorzystanie mechanizmu uczenia maszynowego w magazynie polskiej firmy odzieżowej pozwala na skrócenie drogi potrzebnej do kompletacji zlecenia, zwiększenie wydajności obiektu, optymalizację wykorzystania zasobów magazynowych oraz znaczne przyspieszenie obsługi wysyłek e-commerce.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama