Ostatnie miesiące są zdominowane przez tematy związane z COVID-19. Ograniczenia z jakimi nadal mamy do czynienia, wywarły olbrzymie piętno na biznesie. Wszyscy obserwujemy błyskawiczne zmiany nawyków konsumenckich oraz gwałtowne modyfikacje w międzynarodowych łańcuchach dostaw. Po globalnym lock downie i związanym z nim paraliżem, z tygodnia na tydzień intensywność działań biznesowych rośnie. Totalny zastój jest już na szczęście niejako przeszłością, a gospodarka uczy się koegzystować z wirusem.

Pomoc dla polskich eksporterów – branża logistyczna w gotowości

Stopniowe wychodzenie z letargu – projektowe podejście podstawą sukcesu

Geis PL, to jedna ze spółek niemieckiej Grupy Geis z siedzibą w Bad Neustadt, a także lider rynku logistycznego w Europie Środkowowschodniej. Firma nieustannie poszerza zasięg swojej działalności w regionie CEE. Warto podkreślić, że Geis to ponad 70 lat doświadczeń w Europie, zaś serwisy międzynarodowe w tym eksportowe są głęboko osadzone w biznesowym DNA grupy. W roku 2019 grupa zrealizowała blisko 10 mln zleceń, osiągając przychód z działalności spedycyjno-logistycznej w wysokości 1 038 mln EUR.

 

 

Eksport przez ostatnie wiele lat stał się wizytówką Polski na arenie europejskiej. Jesteśmy liderami w produkcji AGD, stolarki okiennej, mebli, armatury oraz w innych branżach. Geis PL pomimo ogólnych rekomendacji tzw. „trzymania dystansu” od kilkunastu tygodni jest bardzo blisko biznesu - szczególnie biznesu eksportowego.

Firma mocno wspiera klientów w szybkim powrocie na rynki europejskie. Wszystkie serwisy eksportowe działają w pełnych zakresach. System drobnicy międzynarodowej swoim zasięgiem obejmuje blisko 30 krajów europejskich. Z największymi partnerami biznesowymi Polski, Geis PL posiada codzienne linie międzynarodowe, które komunikują towary w najkrótszym możliwym czasie tranzytu. Mowa tutaj o Niemczech, Czechach, Słowacji, krajach Beneluksu, krajach bałtyckich, Francji oraz innych. Drobnica międzynarodowa to serwis dla biznesu o każdym formacie.

Eksport bez względu na skalę

Zaczynasz swoją sprzedaż międzynarodową od niewielkich zamówień lub rozwijasz kanały sprzedaży e-commerce na rynkach zagranicznych?

Pakiet międzynarodowych usług drobnicowych realizowany w Grupie Geis umożliwi Ci dynamiczny rozwój oraz dostępność produktu na arenie europejskiej. Głównym celem przedsiębiorstwa jest dostarczanie usług na najwyższym poziomie, w atrakcyjnej cenie.

Geis PL stawia na kompleksowość i pełną synergię produktową. W ramach spedycji międzynarodowej z powodzeniem organizowane są przewozy pełnopojazdowe (FTL). Jest to zdecydowanie jeden z filarów organizacji.

FTL jest rozwijany w dwóch płaszczyznach. Pierwsza to typowy ładunek bezpośredni - dedykowany z wykorzystaniem pełnego spektrum taborowego, tonażowego, stosując różne rodzaje zabudowy: plandeki, chłodnie, kufry. Druga z płaszczyzn rozwoju to tzw. ładunki częściowe - PTL. Posiadanie własnej sieci krajowej oraz międzynarodowej to solidny kręgosłup tego serwisu. Duże wolumeny umożliwiają efektywne wykorzystanie taboru oraz łączenie potencjałów na rynkach, gdzie Geis operuje bardzo mocno.

Nie skupiajmy się na ograniczeniach, porozmawiajmy o możliwościach.

Dowiedz się więcej na: www.geis.pl

 

Zobacz również

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć ‑ część 1

Optymalizacja doboru systemu regałów i wybór wózków widłowych. Jak to policzyć - część 1

Poprawa wydajności prac magazynu coraz częściej ma miejsce dzięki automatyzacji oraz mechanizacji procesów. Jednakże większość operacji magazynowych w dalszym ciągu odbywa się z wykorzystaniem standardowych regałów (APR), a do obsługi rozładunku, składowania, konfekcjonowania i załadunku towarów wykorzystywane jest również standardowe wyposażenie służące obsłudze tych procesów (tzw. wyposażenie handlingowe).

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 4-5/2020

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

Nowa czerwona ćwierćpaleta LPR

LPR La Palette Rouge to międzynarodowa firma logistyczna zajmująca się dostarczaniem oraz wynajmowaniem palet, obsługująca głównie branżę FMCG oraz sieci handlowe. Założona w Tuluzie (na południu Francji) w roku 1992 firma LPR zarządza ponad 80 milionami palet rocznie oraz ma ponad 25 000 punktów odbioru palet.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama