Ostatnie miesiące są zdominowane przez tematy związane z COVID-19. Ograniczenia z jakimi nadal mamy do czynienia, wywarły olbrzymie piętno na biznesie. Wszyscy obserwujemy błyskawiczne zmiany nawyków konsumenckich oraz gwałtowne modyfikacje w międzynarodowych łańcuchach dostaw. Po globalnym lock downie i związanym z nim paraliżem, z tygodnia na tydzień intensywność działań biznesowych rośnie. Totalny zastój jest już na szczęście niejako przeszłością, a gospodarka uczy się koegzystować z wirusem.

Stopniowe wychodzenie z letargu – projektowe podejście podstawą sukcesu

Geis PL, to jedna ze spółek niemieckiej Grupy Geis z siedzibą w Bad Neustadt, a także lider rynku logistycznego w Europie Środkowowschodniej. Firma nieustannie poszerza zasięg swojej działalności w regionie CEE. Warto podkreślić, że Geis to ponad 70 lat doświadczeń w Europie, zaś serwisy międzynarodowe w tym eksportowe są głęboko osadzone w biznesowym DNA grupy. W roku 2019 grupa zrealizowała blisko 10 mln zleceń, osiągając przychód z działalności spedycyjno-logistycznej w wysokości 1 038 mln EUR.

 

 

Eksport przez ostatnie wiele lat stał się wizytówką Polski na arenie europejskiej. Jesteśmy liderami w produkcji AGD, stolarki okiennej, mebli, armatury oraz w innych branżach. Geis PL pomimo ogólnych rekomendacji tzw. „trzymania dystansu” od kilkunastu tygodni jest bardzo blisko biznesu - szczególnie biznesu eksportowego.

Firma mocno wspiera klientów w szybkim powrocie na rynki europejskie. Wszystkie serwisy eksportowe działają w pełnych zakresach. System drobnicy międzynarodowej swoim zasięgiem obejmuje blisko 30 krajów europejskich. Z największymi partnerami biznesowymi Polski, Geis PL posiada codzienne linie międzynarodowe, które komunikują towary w najkrótszym możliwym czasie tranzytu. Mowa tutaj o Niemczech, Czechach, Słowacji, krajach Beneluksu, krajach bałtyckich, Francji oraz innych. Drobnica międzynarodowa to serwis dla biznesu o każdym formacie.

Eksport bez względu na skalę

Zaczynasz swoją sprzedaż międzynarodową od niewielkich zamówień lub rozwijasz kanały sprzedaży e-commerce na rynkach zagranicznych?

Pakiet międzynarodowych usług drobnicowych realizowany w Grupie Geis umożliwi Ci dynamiczny rozwój oraz dostępność produktu na arenie europejskiej. Głównym celem przedsiębiorstwa jest dostarczanie usług na najwyższym poziomie, w atrakcyjnej cenie.

Geis PL stawia na kompleksowość i pełną synergię produktową. W ramach spedycji międzynarodowej z powodzeniem organizowane są przewozy pełnopojazdowe (FTL). Jest to zdecydowanie jeden z filarów organizacji.

FTL jest rozwijany w dwóch płaszczyznach. Pierwsza to typowy ładunek bezpośredni - dedykowany z wykorzystaniem pełnego spektrum taborowego, tonażowego, stosując różne rodzaje zabudowy: plandeki, chłodnie, kufry. Druga z płaszczyzn rozwoju to tzw. ładunki częściowe - PTL. Posiadanie własnej sieci krajowej oraz międzynarodowej to solidny kręgosłup tego serwisu. Duże wolumeny umożliwiają efektywne wykorzystanie taboru oraz łączenie potencjałów na rynkach, gdzie Geis operuje bardzo mocno.

Nie skupiajmy się na ograniczeniach, porozmawiajmy o możliwościach.

Dowiedz się więcej na: www.geis.pl

 

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią

Warsaw II Logistics Centre z lotu ptaka.jpg

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje zaledwie kilka minut jazdy od południowych granic Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja jest realizowana w najwyższym standardzie dostępnym na polskim rynku. Łącznie oferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej wraz z wygodnym zapleczem biurowym.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Savills: Wirus nie straszny magazynom

Kamil.jpg

Pierwsze półrocze 2020 r. okazało się rekordowe dla rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, podaje firma doradcza Savills. Pomimo wyzwań związanych z Covid-19 popyt osiągnął najwyższą w historii wartość odnotowaną na półmetku roku. Ponadto, w drugim kwartale wynajęto i oddano do użytku nawet więcej nowej powierzchni, niż w pierwszych trzech miesiącach roku.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Rynek magazynowy odporny na COVID‑19 w I połowie 2020 r. E‑commerce nadal napędza popyt

Raport Magazynowy.jpg

Polski rynek magazynowy po I połowie 2020 roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej. Pandemia COVID-19 nie miała wpływu na wyniki po stronie popytu. Od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-logistycznej. Natomiast, porównując wyłącznie popyt brutto w II kw. 2020 r. w ujęciu rok do roku to wzrósł on o ponad 50% i wyniósł 1,36 mln mkw. Tak dobre wyniki są skutkiem dużej aktywności najemców z sektora e-commerce, w tym dużych transakcji BTS. Firma AXI IMMO prezentuje najnowszą publikację, raport „Polski Rynek Magazynowy w I połowie 2020 r.”

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama