Nowoczesne napędy do przenośników paletowych wymagają przede wszystkim precyzji. Ważna jest również bezawaryjna praca oraz oszczędność energii.

Serwonapędy

Serwonapędy stanowią nieodzowny element systemów napędowych linii technologicznych, pozwalając nadzorować oś oraz kontrolować pozycję i moment siły. Dla prawidłowej pracy napędu ważna jest funkcja samodostrajania napędu do układu mechanicznego. Z kolei tryb kontroli nadzoruje prędkość momentu i pozycję. Bardzo często zastosowanie znajduje kontroler pozycji umożliwiający budowanie układów na sterownikach PLC. Ważne są programy pozycjonowania we współrzędnych względnych i absolutnych.

Rozbudowane sterowniki serwonapędów niejednokrotnie pełnią rolę kontrolera, sterownika PLC oraz sterownika wysokoprądowego. W aplikacjach wymagających pełnej synchronizacji nawet kilkudziesięciu osi zastosowanie znajduje sieć kontroli ruchu Mechatrolink, co zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia pochodzące z sieci zasilającej. Sieć Mechatrolink cechuje się czasem cyklu sieci wynoszącym 500 ms.

W serwonapędach zastosowanie mogą znaleźć wersje urządzeń z hamulcem i o podwyższonej inercji. Ponadto uwzględnia się silniki liniowe.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Promocyjny nr 2/2019

Wózek widłowy – niezastąpiony „pracownik” magazynu

Wózek widłowy to jeden ze składowych elementów wyposażenia każdego magazynu. Wybór właściwego wózka to dla wielu firm kluczowe zadanie, które w przyszłości może przyśpieszyć pracę w magazynie. Jak rynek wózków widłowych ocenia Marcin Trąbka, członek zarządu Kuhn Polska? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Ocena potencjału rozwoju obszaru logistyki kontraktowej w Polsce

MiP_2_81.jpg

Obszar logistyki kontraktowej w Polsce rozwija się bardzo szybko, o czym może świadczyć liczba podmiotów działających w tym segmencie na naszym rynku oraz ciągły dynamiczny wzrost ilości powierzchni magazynowych i rozwój parków logistycznych, których najemcami są w około 35% operatorzy logistyczni. Zmienia się również podejście deweloperów, którzy coraz częściej skłonni są budować swoje obiekty magazynowe spekulacyjnie, licząc, że w krótkim czasie znajdzie się najemca.

Czytaj więcej

Operator logistyczny do zadań specjalnych

mip_2_76.jpg

Polska branża TSL cechuje się silnym rozdrobnieniem. W efekcie na rynku działa wiele podmiotów o zróżnicowanej skali i szerokości oferty, oferujących odmienny charakter świadczonych usług. Jednym z zauważalnych trendów jest specjalizacja branżowa, połączona z funkcją operatora logistycznego, a w następnej kolejności integratora usług TSL. Ważny jest też właściwy dobór operatora logistycznego pod kątem jego roli w projektowaniu, planowaniu, zarządzaniu i administrowaniu obszarami łańcucha dostaw.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

W poprzednich numerach

Tematy omawiane w poprzednich numerach: