int(1) int(2) Serwonapędy do przenośników paletowych | Magazynowanie | Magazynowanie i Produkcja

Nowoczesne napędy do przenośników paletowych wymagają przede wszystkim precyzji. Ważna jest również bezawaryjna praca oraz oszczędność energii.

Serwonapędy

Serwonapędy stanowią nieodzowny element systemów napędowych linii technologicznych, pozwalając nadzorować oś oraz kontrolować pozycję i moment siły. Dla prawidłowej pracy napędu ważna jest funkcja samodostrajania napędu do układu mechanicznego. Z kolei tryb kontroli nadzoruje prędkość momentu i pozycję. Bardzo często zastosowanie znajduje kontroler pozycji umożliwiający budowanie układów na sterownikach PLC. Ważne są programy pozycjonowania we współrzędnych względnych i absolutnych.

Rozbudowane sterowniki serwonapędów niejednokrotnie pełnią rolę kontrolera, sterownika PLC oraz sterownika wysokoprądowego. W aplikacjach wymagających pełnej synchronizacji nawet kilkudziesięciu osi zastosowanie znajduje sieć kontroli ruchu Mechatrolink, co zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia pochodzące z sieci zasilającej. Sieć Mechatrolink cechuje się czasem cyklu sieci wynoszącym 500 ms.

W serwonapędach zastosowanie mogą znaleźć wersje urządzeń z hamulcem i o podwyższonej inercji. Ponadto uwzględnia się silniki liniowe.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Zima nie zaskoczy SEGRO

SEGRO_Logistics_Park_Warsaw_Nadarzyn.jpg

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

Depositphotos_19452415_ds.jpg

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce, przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7-10%. 

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław IX

magazyn_Colian Logistic.jpg

Colian Logistic, spółka należąca do grupy Colian Holding SA., lidera na rynku spożywczym przeniosła się do nowego magazynu w okolicach Wrocławia. Firma wynajęła 7 250 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Park Wrocław IX. W transakcji najmu doradzała firma AXI IMMO. 

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

W poprzednich numerach

Tematy omawiane w poprzednich numerach:

Reklama