Nowoczesne napędy do przenośników paletowych wymagają przede wszystkim precyzji. Ważna jest również bezawaryjna praca oraz oszczędność energii.

Serwonapędy

Serwonapędy stanowią nieodzowny element systemów napędowych linii technologicznych, pozwalając nadzorować oś oraz kontrolować pozycję i moment siły. Dla prawidłowej pracy napędu ważna jest funkcja samodostrajania napędu do układu mechanicznego. Z kolei tryb kontroli nadzoruje prędkość momentu i pozycję. Bardzo często zastosowanie znajduje kontroler pozycji umożliwiający budowanie układów na sterownikach PLC. Ważne są programy pozycjonowania we współrzędnych względnych i absolutnych.

Rozbudowane sterowniki serwonapędów niejednokrotnie pełnią rolę kontrolera, sterownika PLC oraz sterownika wysokoprądowego. W aplikacjach wymagających pełnej synchronizacji nawet kilkudziesięciu osi zastosowanie znajduje sieć kontroli ruchu Mechatrolink, co zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia pochodzące z sieci zasilającej. Sieć Mechatrolink cechuje się czasem cyklu sieci wynoszącym 500 ms.

W serwonapędach zastosowanie mogą znaleźć wersje urządzeń z hamulcem i o podwyższonej inercji. Ponadto uwzględnia się silniki liniowe.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tekst otwarty nr 3/2020

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stanowisko dla Targów LogiMAT 2020

Logimat2020_wirtualne stoisko.jpg

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stoisko dając tym samym, obecnym klientom oraz zainteresowanym firmom, wgląd w technologię sprzętową i oprogramowanie. Pomimo odwołania targów LogiMAT , SSI SCHAEFER znalazł rozwiązanie, które ma na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań produktowych dla logistyki magazynowej. Nasz zespół ekspertów demonstruje kluczowe technologie i oferuje osobisty dialog z naszymi specjalistami.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Jak Covid‑19 wpływa na sektor nieruchomości magazynowo‑logitycznych?

Renata Osiecka.jpg

Komentarz Renaty Osieckiej, Partner Zarządzającej AXI IMMO: Epidemia Covid-19 w pierwszej kolejności przerwała łańcuchy dostaw z Chin, które dziś powoli zaczynają się odbudowywać. Jednak przesunięcie się epicentrum epidemii do Europy powoduje ograniczenia w produkcji. Branża logistyczna robi wiele, aby zachować płynność. Wszyscy kierowcy przewożący towary – bez względu na narodowość - są zwolnieni z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny obowiązującej przy wjeździe do Polski. Podobne wyjątki wprowadziła reszta krajów Unii. Wszystko w celu zminimalizowania zakłóceń w łańcuchach dostaw.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Nie Przemysłowa Wiosna a Przemysłowa Jesień

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu Przemysłowej Wiosny na 22-24 września 2020 roku.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama