Na co należy ukierunkować firmy zarządzające i firmy sprzątające magazyny i hale logistyczne, aby we właściwy sposób dokonały wyboru sprzętu czyszczącego?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie: jakiego rodzaju i jakiej wielkości powierzchnie zazwyczaj wymagają czyszczenia i porządków w halach? W sytuacji, kiedy do wysprzątania są duże hale magazynowe, produkcyjne, ważne, by porządki postępowały szybko i dokładnie, a koszty eksploatacji były współmierne do efektów czyszczenia.

Urządzenia wysokociśnieniowe

Mycie wysokociśnieniowe cieszy się ogromną popularnością przy pracach porządkowych związanych z magazynowaniem i logistyką. Pozwala na sprawne czyszczenie obiektów, takich jak parkingi, podjazdy czy ogrodzenia. Pozwala zaoszczędzić czas, zredukować ilość zużywanej wody, a co za tym idzie – obniżyć wydatki. Proste w obsłudze, solidne i mobilne urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher, z funkcją podawania chemii, gwarantują doskonałe efekty prac. Branży logistycznej i magazynowej firma Kärcher szczególnie poleca nową klasę średnią urządzeń wysokociśnieniowych HD klasy średniej, która dzięki swoim parametrom świetnie nadaje się do regularnego czyszczenia dużych powierzchni, zachowując przy tym mobilność i kompaktowe wymiary. Dodatkowo wyróżnia zoptymalizowana pod względem przepływu pompa wysokociśnieniowa, która zmniejsza straty ciśnienia i poprawia skuteczność usuwania zanieczyszczeń. Przedsiębiorstwom mającym duże przestrzenie magazynowe firma Kärcher poleca inwestycję w urządzenie wysokociśnieniowe z funkcją podgrzewania wody. Maszyny te są w stanie czyścić znacznie wydajniej i skuteczniej od swoich odpowiedników pracujących z wodą zimną.

Urządzenia HD klasy średniej z nowej linii oraz wysokociśnieniowe urządzenia z funkcją podgrzewania wody zostały wyposażone w innowacyjne pistolety EASY!Force, które redukują do zera siłę nacisku na spust, co pozwala na prowadzenie długotrwałych prac, bez uczucia zmęczenia. W tym roku technologia EASY!Force została nagrodzona Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Odkurzacze

Odkurzanie to rutynowa czynność, stanowiąca podstawę utrzymania czystości w niemal każdej branży. By efekt sprzątania był zadowalający, niezbędny jest dobór właściwego urządzenia. Wymienionym powyżej branżom Kärcher proponuje między innymi uniwersalny odkurzacz na sucho-mokro o 65-litrowym zbiorniku – NT 65/2 Ap. Jest to wytrzymałe, profesjonalne urządzenie o prostej budowie, łatwe w konserwacji i serwisowaniu. System półautomatycznego oczyszczania filtra pozwala łatwo przywrócić pełną siłę ssącą podczas odkurzania. Odkurzacz jest wyposażony w płaski filtr falisty, który nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zbiornika i nie wymaga wymiany podczas zbierania wody i mokrych zabrudzeń.

Środki czyszczące

W ofercie firmy Kärcher są środki czyszczące i różne akcesoria do sprawnego mycia ręcznego. Wysokie skoncentrowanie środków chemicznych pozwala na dużą wydajność, która daje widoczne oszczędności. Szczególnie polecanym produktem do utrzymania czystości w magazynach jest silny środek do czyszczenia zasadniczego RM 750 oraz specjalny środek do czyszczenia płytek z kamionki szlachetnej RM 753, który skutecznie rozpuszcza zanieczyszczenia tłuszczowe, olejowe i mineralne, przy czym nie zaburza antypoślizgowych właściwości powierzchni.

Po więcej informacji zapraszamy na www.karcher.pl

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020

kolaż_modernlog.png

Logistyka 4.0 – to hasło najbliższej, 4. edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. To klucz do zwiększenia efektywności magazynu, centrum dystrybucyjnego czy hali produkcyjnej. Jakie rozwiązania wybrać? Co najlepiej się sprawdzi w konkretnej firmie? Tego będzie można dowiedzieć się już 2-5 czerwca 2020 r. w Poznaniu.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE

Symas1.jpg

Kraków budzi zainteresowanie nie tylko turystów i koneserów sztuki, ale również zagranicznych biznesmenów z całego świata. Dzięki takim wydarzeniom jak Targi SYMAS®/MAINTENANCE miasto staje się ważnym  punktem na przemysłowej mapie Polski. Nadchodząca edycja, podczas której jednym z tematów będą technologie VR w przemyśle, odbędzie się w dniach 2-3 października w EXPO Kraków.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 1/2019

Trwa rejestracja na VI edycję największej konferencji zakupowej w Polsce – PROCON/POLZAK

Procon.jpg

Do biznesu, wielkimi krokami wkracza tajemnicza VUCA – równie szybko zbliża się kolejna edycja prestiżowej konferencji zakupowej PROCON/POLZAK, która w ubiegłym roku zgromadziła ponad 500 uczestników.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama