Na co należy ukierunkować firmy zarządzające i firmy sprzątające magazyny i hale logistyczne, aby we właściwy sposób dokonały wyboru sprzętu czyszczącego?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie: jakiego rodzaju i jakiej wielkości powierzchnie zazwyczaj wymagają czyszczenia i porządków w halach? W sytuacji, kiedy do wysprzątania są duże hale magazynowe, produkcyjne, ważne, by porządki postępowały szybko i dokładnie, a koszty eksploatacji były współmierne do efektów czyszczenia.

Urządzenia wysokociśnieniowe

Mycie wysokociśnieniowe cieszy się ogromną popularnością przy pracach porządkowych związanych z magazynowaniem i logistyką. Pozwala na sprawne czyszczenie obiektów, takich jak parkingi, podjazdy czy ogrodzenia. Pozwala zaoszczędzić czas, zredukować ilość zużywanej wody, a co za tym idzie – obniżyć wydatki. Proste w obsłudze, solidne i mobilne urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher, z funkcją podawania chemii, gwarantują doskonałe efekty prac. Branży logistycznej i magazynowej firma Kärcher szczególnie poleca nową klasę średnią urządzeń wysokociśnieniowych HD klasy średniej, która dzięki swoim parametrom świetnie nadaje się do regularnego czyszczenia dużych powierzchni, zachowując przy tym mobilność i kompaktowe wymiary. Dodatkowo wyróżnia zoptymalizowana pod względem przepływu pompa wysokociśnieniowa, która zmniejsza straty ciśnienia i poprawia skuteczność usuwania zanieczyszczeń. Przedsiębiorstwom mającym duże przestrzenie magazynowe firma Kärcher poleca inwestycję w urządzenie wysokociśnieniowe z funkcją podgrzewania wody. Maszyny te są w stanie czyścić znacznie wydajniej i skuteczniej od swoich odpowiedników pracujących z wodą zimną.

Urządzenia HD klasy średniej z nowej linii oraz wysokociśnieniowe urządzenia z funkcją podgrzewania wody zostały wyposażone w innowacyjne pistolety EASY!Force, które redukują do zera siłę nacisku na spust, co pozwala na prowadzenie długotrwałych prac, bez uczucia zmęczenia. W tym roku technologia EASY!Force została nagrodzona Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Odkurzacze

Odkurzanie to rutynowa czynność, stanowiąca podstawę utrzymania czystości w niemal każdej branży. By efekt sprzątania był zadowalający, niezbędny jest dobór właściwego urządzenia. Wymienionym powyżej branżom Kärcher proponuje między innymi uniwersalny odkurzacz na sucho-mokro o 65-litrowym zbiorniku – NT 65/2 Ap. Jest to wytrzymałe, profesjonalne urządzenie o prostej budowie, łatwe w konserwacji i serwisowaniu. System półautomatycznego oczyszczania filtra pozwala łatwo przywrócić pełną siłę ssącą podczas odkurzania. Odkurzacz jest wyposażony w płaski filtr falisty, który nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zbiornika i nie wymaga wymiany podczas zbierania wody i mokrych zabrudzeń.

Środki czyszczące

W ofercie firmy Kärcher są środki czyszczące i różne akcesoria do sprawnego mycia ręcznego. Wysokie skoncentrowanie środków chemicznych pozwala na dużą wydajność, która daje widoczne oszczędności. Szczególnie polecanym produktem do utrzymania czystości w magazynach jest silny środek do czyszczenia zasadniczego RM 750 oraz specjalny środek do czyszczenia płytek z kamionki szlachetnej RM 753, który skutecznie rozpuszcza zanieczyszczenia tłuszczowe, olejowe i mineralne, przy czym nie zaburza antypoślizgowych właściwości powierzchni.

Po więcej informacji zapraszamy na www.karcher.pl

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Zima nie zaskoczy SEGRO

SEGRO_Logistics_Park_Warsaw_Nadarzyn.jpg

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

Depositphotos_19452415_ds.jpg

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce, przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7-10%. 

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław IX

magazyn_Colian Logistic.jpg

Colian Logistic, spółka należąca do grupy Colian Holding SA., lidera na rynku spożywczym przeniosła się do nowego magazynu w okolicach Wrocławia. Firma wynajęła 7 250 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Park Wrocław IX. W transakcji najmu doradzała firma AXI IMMO. 

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

W poprzednich numerach

Tematy omawiane w poprzednich numerach:

Reklama