Na co należy ukierunkować firmy zarządzające i firmy sprzątające magazyny i hale logistyczne, aby we właściwy sposób dokonały wyboru sprzętu czyszczącego?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie: jakiego rodzaju i jakiej wielkości powierzchnie zazwyczaj wymagają czyszczenia i porządków w halach? W sytuacji, kiedy do wysprzątania są duże hale magazynowe, produkcyjne, ważne, by porządki postępowały szybko i dokładnie, a koszty eksploatacji były współmierne do efektów czyszczenia.

Urządzenia wysokociśnieniowe

Mycie wysokociśnieniowe cieszy się ogromną popularnością przy pracach porządkowych związanych z magazynowaniem i logistyką. Pozwala na sprawne czyszczenie obiektów, takich jak parkingi, podjazdy czy ogrodzenia. Pozwala zaoszczędzić czas, zredukować ilość zużywanej wody, a co za tym idzie – obniżyć wydatki. Proste w obsłudze, solidne i mobilne urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher, z funkcją podawania chemii, gwarantują doskonałe efekty prac. Branży logistycznej i magazynowej firma Kärcher szczególnie poleca nową klasę średnią urządzeń wysokociśnieniowych HD klasy średniej, która dzięki swoim parametrom świetnie nadaje się do regularnego czyszczenia dużych powierzchni, zachowując przy tym mobilność i kompaktowe wymiary. Dodatkowo wyróżnia zoptymalizowana pod względem przepływu pompa wysokociśnieniowa, która zmniejsza straty ciśnienia i poprawia skuteczność usuwania zanieczyszczeń. Przedsiębiorstwom mającym duże przestrzenie magazynowe firma Kärcher poleca inwestycję w urządzenie wysokociśnieniowe z funkcją podgrzewania wody. Maszyny te są w stanie czyścić znacznie wydajniej i skuteczniej od swoich odpowiedników pracujących z wodą zimną.

Urządzenia HD klasy średniej z nowej linii oraz wysokociśnieniowe urządzenia z funkcją podgrzewania wody zostały wyposażone w innowacyjne pistolety EASY!Force, które redukują do zera siłę nacisku na spust, co pozwala na prowadzenie długotrwałych prac, bez uczucia zmęczenia. W tym roku technologia EASY!Force została nagrodzona Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Odkurzacze

Odkurzanie to rutynowa czynność, stanowiąca podstawę utrzymania czystości w niemal każdej branży. By efekt sprzątania był zadowalający, niezbędny jest dobór właściwego urządzenia. Wymienionym powyżej branżom Kärcher proponuje między innymi uniwersalny odkurzacz na sucho-mokro o 65-litrowym zbiorniku – NT 65/2 Ap. Jest to wytrzymałe, profesjonalne urządzenie o prostej budowie, łatwe w konserwacji i serwisowaniu. System półautomatycznego oczyszczania filtra pozwala łatwo przywrócić pełną siłę ssącą podczas odkurzania. Odkurzacz jest wyposażony w płaski filtr falisty, który nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zbiornika i nie wymaga wymiany podczas zbierania wody i mokrych zabrudzeń.

Środki czyszczące

W ofercie firmy Kärcher są środki czyszczące i różne akcesoria do sprawnego mycia ręcznego. Wysokie skoncentrowanie środków chemicznych pozwala na dużą wydajność, która daje widoczne oszczędności. Szczególnie polecanym produktem do utrzymania czystości w magazynach jest silny środek do czyszczenia zasadniczego RM 750 oraz specjalny środek do czyszczenia płytek z kamionki szlachetnej RM 753, który skutecznie rozpuszcza zanieczyszczenia tłuszczowe, olejowe i mineralne, przy czym nie zaburza antypoślizgowych właściwości powierzchni.

Po więcej informacji zapraszamy na www.karcher.pl

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Savills: Wirus nie straszny magazynom

Kamil.jpg

Pierwsze półrocze 2020 r. okazało się rekordowe dla rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, podaje firma doradcza Savills. Pomimo wyzwań związanych z Covid-19 popyt osiągnął najwyższą w historii wartość odnotowaną na półmetku roku. Ponadto, w drugim kwartale wynajęto i oddano do użytku nawet więcej nowej powierzchni, niż w pierwszych trzech miesiącach roku.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Rynek magazynowy odporny na COVID‑19 w I połowie 2020 r. E‑commerce nadal napędza popyt

Raport Magazynowy.jpg

Polski rynek magazynowy po I połowie 2020 roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej. Pandemia COVID-19 nie miała wpływu na wyniki po stronie popytu. Od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-logistycznej. Natomiast, porównując wyłącznie popyt brutto w II kw. 2020 r. w ujęciu rok do roku to wzrósł on o ponad 50% i wyniósł 1,36 mln mkw. Tak dobre wyniki są skutkiem dużej aktywności najemców z sektora e-commerce, w tym dużych transakcji BTS. Firma AXI IMMO prezentuje najnowszą publikację, raport „Polski Rynek Magazynowy w I połowie 2020 r.”

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

GLP w Europie pod jednym szyldem

GLP.png

Firma GLP sfinalizowała transakcję zakupu portfela wysokiej jakości nieruchomości logistycznych Grupy Goodman w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Dzięki temu, jako jeden z niewielu graczy na rynku magazynowym, GLP jest już obecne w aż 11 krajach Europy.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama