Magazynowanie i Produkcja 2/2019 (październik-grudzień)

Magazynowanie i Produkcja nr 2/2019 - Rola controllingu w  ograniczaniu kompleksowości procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rola controllingu w ograniczaniu kompleksowości procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Myślę, że nikomu nie muszę tłumaczyć powyższego równania. Oczywiście, znak równości można będzie postawić w przypadku, gdy oba sumujące się czynniki będą spełnione według pewnych, właściwych dla nich wzorców. Bo przecież rozwój nie zaistnieje, jeśli technologia, którą wykorzystujemy, będzie przestarzała lub będzie niewłaściwie dobrana do potrzeb, np. hali produkcyjnej. Uważam, że sam czynnik ludzki jest w tym przypadku kluczowy. Technologia nie jest w stanie osiągnąć swojego celu bez ingerencji i obsługi człowieka, a człowiek… – no, nie do końca skazany jest na technologię. Przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu potrafiliśmy wytwarzać produkty i dobra bez użycia maszyn i sprzętu, który mamy teraz do dyspozycji. Aczkolwiek bez technologii nie uzyskamy produktów na tyle zaawansowanych i bezawaryjnych, jakich oczekuje od nas rynek. Jednak rozwój to nieustanne udoskonalanie się technologii i człowieka, a zdaję sobie sprawę, że te dwa elementy idą ze sobą w parze. Doskonale wiem, że powyższe równanie moglibyśmy rozszerzać o kolejne czynniki. Bo przecież rozwój to nieustanna modyfikacja oraz wymyślanie nowych idei, które pomagają nam realizować pewne cele, zarówno w branży magazynowej, produkcyjnej, jak i transportowo-logistycznej.

[CZŁOWIEK]

Człowiek w strukturze przedsiębiorstwa produkcyjnego może pełnić wiele funkcji. Od pracownika szeregowego, który zajmuje stanowisko w hali produkcyjnej lub magazynie, przez służbę utrzymania ruchu, aż po właścicieli, prezesów czy radę nadzorczą. A jaki wpływ na zadania w przedsiębiorstwie produkcyjnym ma controller? Z roku na rok coraz więcej firm docenia wagę controllingu. Ostatnio możemy zaobserwować, że coraz więcej firm stawia na controlling, m.in. po to, aby wspomóc rozwój przedsiębiorstwa. Z jakimi problemami musi się zmierzyć controller, by swoją pracą efektywnie wpłynąć na firmę oraz wydajność obecnych w niej jednostek? Na to odpowiada Paulina Kubrak w artykule „Rola controllingu w ograniczeniu kompleksowości procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym”.

[TECHNOLOGIA]

Efektywność produkcji jest jednym z ważniejszych elementów w całym cyklu produkcyjnym. Jak więc można o nią zadbać i postarać się ją zwiększyć? Rozwiązaniem może być zastosowanie w przemyśle robotów współpracujących. Urządzenia te, zwane kobotami, mogą podnieść wydajność przy wykonywaniu krótkich i szybkich zadań. Świetnie się sprawdzają przy czynnościach, które wymagają bardzo dużej dokładności i charakteryzują się dużą powtarzalnością. Jakie są zalety, cechy oraz gdzie można zastosować roboty współpracujące? Na te pytania odpowie Damian Żabicki w artykule „Zastosowanie robotów współpracujących w przemyśle kluczem wzrostu efektywności produkcji”.

[ROZWÓJ]

Milion mkw. to powierzchnia magazynowa, która została oddana do użytku w pierwszym półroczu 2019 r. Nasz rodzimy rynek magazynów ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić. Dzięki temu rynek ten może po raz kolejny pochwalić się historycznym rekordem. Co więcej, deweloperzy i inwestorzy nie chcą zwalniać tempa – w budowie jest ponad dwa mln mkw. nowych magazynów. Według specjalistów całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej na koniec roku przekroczą 18 mln metrów kwadratowych. Pełny raport z pierwszego półrocza przedstawia Miłosz Cieszyński w tekście „Magazyny idą na rekord. Magazynowa mapa Polski”.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup wydanie drukowane Kup PDF

Artykuły

nr 2/2019

Magazyny idą na rekord

Rynek obiektów magazynowych w Polsce po raz kolejny może pochwalić się historycznym rekordem. Tym razem chodzi o powierzchnię oddaną do użytku w pierwszym półroczu, która przekroczyła milion mkw. Jednak deweloperzy i inwestorzy nie zwalniają tempa, bo w budowie wciąż pozostaje ponad 2 mln mkw. nowych magazynów.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Jakość powietrza w hali a zwiększenie efektywności pracy

Jakość powietrza w hali a  zwiększenie efektywności pracy

Efektywność to współczesne określenie „przodownika pracy”. Już w starożytnym Rzymie maksymalizacja i efektywność były celami, jakie przyświecały ludziom wolnym. W każdej epoce człowiek poszukiwał efektywności, nazywając ją zrozumiałym dla siebie językiem. Nie jest niczym nowym, że chcemy jak najlepiej wykorzystać wszelkie dostępne nam zasoby przy jak najmniejszej stracie, marnotrawstwie i pozyskać...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

W jaki sposób efektywnie ogrzać obiekt wielkokubaturowy

W jaki sposób efektywnie ogrzać obiekt wielkokubaturowy

Budowa obiektu wielkokubaturowego, jak hala przemysłowa czy magazyn, wiąże się z podejmowaniem licznych decyzji dotyczących eksploatacji. Wśród nich zapaść musi także ta, w naszym klimacie szczególnie istotna, dotycząca ogrzewania.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Czego potrzebuje twój magazyn?

Czego potrzebuje twój magazyn?

Dziś szybkość i dokładność mają kluczowe znaczenie dla zadowolenia końcowego klienta. Firmy muszą inwestować w coraz to nowsze zaawansowane systemy wspierające podejmowanie decyzji na swoich magazynach, aby utrzymać inteligentny łańcuch dostaw. Jednak dzięki nowym technologiom, takim jak oprogramowanie chmurowe, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, drony, roboty RPA, pojazdy autonomiczne, Internet...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

EASY WMS® ‑ integracja procesów zaopatrywania linii produkcyjnych i przyjmowania gotowego produktu

EASY WMS® - integracja procesów zaopatrywania linii produkcyjnych i przyjmowania gotowego produktu

Produkcja stanowi często jedno z największych wyzwań zarządzania łańcuchem dostaw. Usprawnienie tego procesu jest kluczową częścią optymalizacji działania wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. Opracowane przez Mecalux oprogramowanie Easy WMS® dostarcza narzędzia do zwiększenia efektywności operacji logistycznych, zapewnia transparentność dostaw do linii produkcyjnych oraz możliwość śledzenia zarówno...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Sytuacje niebezpieczne w magazynie– jak sobie radzić z wyciekiem oleju, substancjami łatwopalnymi etc.

Sytuacje niebezpieczne w magazynie– jak sobie radzić z wyciekiem oleju, substancjami łatwopalnymi etc.

Magazynowanie jest nieodłącznym elementem ludzkiej egzystencji. Ciągle zbieramy różne przedmioty w życiu codziennym i składujemy je w szafach, piwnicach, strychach. Przygotowujemy różnego rodzaju systemy, by magazynowanie było bardziej wydajne i efektywne. Także w życiu zawodowym przygotowujemy sobie różne rozwiązania na magazynowanie niezbędnych dokumentów czy rzeczy. Budujemy magazyny, pomieszczenia...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Technologie dla branż

Jesienna promocja Kärcher Globalny lider technologii czyszczenia – Kärcher tej jesieni oferuje specjalistom coś wyjątkowego. W jesiennej ofercie „Technologie dla branż” znajduje się cała gama urządzeń, które nie tylko pozwolą łatwo utrzymać czystość, lecz także ich eksploatacja zaowocuje wymiernymi korzyściami finansowymi. Od października do grudnia w ramach tej promocji będzie można nabyć solidne...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Hillwood o przyszłości rynku magazynowego

Hillwood o przyszłości rynku magazynowego

W ciągu 5 lat działalności Hillwood Polska podaż powierzchni magazynowo-produkcyjnych w naszym kraju wzrosła dwukrotnie, osiągając prawie 16 milionów mkw. Hillwood dołożył do tego ponad milion mkw. wybudowanych przez siebie. Oznacza to, że przez te 5 lat na magazynowej mapie Polski Hillwood stworzył jedną z bogatszych legend.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 2/2019

Rola controllingu w ograniczeniu kompleksowości procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rola controllingu w ograniczeniu kompleksowości procesów w przedsiębiorstwie  produkcyjnym

Jaki wpływ na zadania obecne w przedsiębiorstwie produkcyjnym ma controller? Z jakimi problemami musi się zmierzyć oraz jakie pytania sobie zadać, by swoją pracą efektywnie wpłynąć na firmę oraz wydajność obecnych w niej jednostek? Odpowiedź można znaleźć w poniższym artykule.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Wóz czy przewóz? Jaki wózek widłowy wybrać?

Wóz czy przewóz? Jaki wózek widłowy wybrać?

Wybór najlepszego wózka widłowego to nie lada wyzwanie. Ciągle rosnąca różnorodność ofert na rynku i coraz lepsze parametry tych pojazdów nie ułatwiają sprawy. Najistotniejsze jest dopasowanie wózka do konkretnych wymagań naszego magazynu. Podpowiadamy, jak znaleźć optymalne rozwiązanie w gąszczu ofert.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Innowacyjne zastosowanie napędów w przemysle

Innowacyjne zastosowanie napędów w przemysle

Napędy jako zespoły połączonych ze sobą i oddziałujących na siebie wzajemnie elementów, przetwarzających energię elektromechaniczną, są nieodzownym elementem wielu procesów technologicznych.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Serwonapędy do przenośników paletowych

Serwonapędy do przenośników paletowych

Nowoczesne napędy do przenośników paletowych wymagają przede wszystkim precyzji. Ważna jest również bezawaryjna praca oraz oszczędność energii.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 2/2019

AGV – samojezdne wózki transportowe firmy SEW‑EURODRIVE Polska

Nowa wersja AGV – Automated Guided Vehicle to bezzałogowe pojazdy transportowe o zmniejszonej wadze, ze względu na wyeliminowanie mało funkcjonalnych akumulatorów i wprowadzenie innowacyjnej technologii ładowania.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Efektywność obsługi klienta – czy da się policzyć jakość?

Efektywność obsługi klienta – czy da się policzyć jakość?

Konkurencja na zdrowo funkcjonującym rynku prowadzi do bezpośredniej konfrontacji rywalizujących ze sobą podmiotów. I to zdecydowanie prędzej niż później. Rynek pozwalający klientowi dokonywać swobodnego i niczym nieskrępowanego wyboru świadczy zaś o dojrzałości działających mechanizmów sprzedażowych i zakupowych. W takich warunkach nowe bodźce, których używa się do przekonania klienta do wyboru naszych...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Magazynowanie on demand. Czy czeka nas uberyzacja dystrybucji e‑commerce?

Magazynowanie on demand. Czy czeka nas uberyzacja dystrybucji e-commerce?

Ekonomia współdzielenia, zwana czasem uberyzacją, to zakorzeniony już na stałe trend, który obejmuje coraz więcej sektorów gospodarki. Po obszarach typowo konsumpcyjnych, jak wspomniane już przewozy Uberem czy BlaBlaCar, po usługach Airbnb czy Car-sharing, przychodzi czas na uberyzację obszarów biznesowych. Ze względu na swoją specyfikę jednym z najbardziej „narażonych” na uberyzację jest obszar e-commerce...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Operator logistyczny do zadań specjalnych

Operator logistyczny do zadań specjalnych

Polska branża TSL cechuje się silnym rozdrobnieniem. W efekcie na rynku działa wiele podmiotów o zróżnicowanej skali i szerokości oferty, oferujących odmienny charakter świadczonych usług. Jednym z zauważalnych trendów jest specjalizacja branżowa, połączona z funkcją operatora logistycznego, a w następnej kolejności integratora usług TSL. Ważny jest też właściwy dobór operatora logistycznego pod kątem...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Ocena potencjału rozwoju obszaru logistyki kontraktowej w Polsce

Ocena potencjału rozwoju obszaru logistyki kontraktowej w Polsce

Obszar logistyki kontraktowej w Polsce rozwija się bardzo szybko, o czym może świadczyć liczba podmiotów działających w tym segmencie na naszym rynku oraz ciągły dynamiczny wzrost ilości powierzchni magazynowych i rozwój parków logistycznych, których najemcami są w około 35% operatorzy logistyczni. Zmienia się również podejście deweloperów, którzy coraz częściej skłonni są budować swoje obiekty magazynowe...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Wózek widłowy – niezastąpiony „pracownik” magazynu

Wózek widłowy to jeden ze składowych elementów wyposażenia każdego magazynu. Wybór właściwego wózka to dla wielu firm kluczowe zadanie, które w przyszłości może przyśpieszyć pracę w magazynie. Jak rynek wózków widłowych ocenia Marcin Trąbka, członek zarządu Kuhn Polska? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Bezpieczeństwo i ochrona pracy w magazynie

Bezpieczeństwo i ochrona pracy w magazynie

Bezpieczeństwo w magazynach jest priorytetową sprawą dla zarządzających i właścicieli hal magazynowych. Wszystkie procedury związane z zachowaniem szczególnej ostrożności muszą być przestrzegane, aby żaden pracownik nie ucierpiał. Dodatkowo, należy pamiętać jak istotne jest pilnowanie czasu pracy, odpowiednie zasoby oraz infrastruktura przemysłowa, które mają ułatwić działania i podwyższyć produktywność....

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Zakończyła się rozbudowa Goodman Poznań Airport Logistics Centre

Zakończyła się rozbudowa Goodman Poznań Airport Logistics Centre

27 listopada odbyło się uroczyste zakończenie rozbudowy Goodman Poznań Airport Logistics Centre o 19 000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej i biurowej. Nowy budynek powstał zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Very Good”.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław IX

Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław IX

Colian Logistic, spółka należąca do grupy Colian Holding SA., lidera na rynku spożywczym przeniosła się do nowego magazynu w okolicach Wrocławia. Firma wynajęła 7 250 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Park Wrocław IX. W transakcji najmu doradzała firma AXI IMMO. 

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Wpływ rozwoju e‑commerce na branżę magazynową

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce, przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7-10%. 

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Zima nie zaskoczy SEGRO

Zima nie zaskoczy SEGRO

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca i właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych, stawia na inteligentne dachy. Po testowym wdrożeniu w 2017 roku, firma wyposażyła w system czujników dachowych już drugi budynek na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Targi Packaging Innovations ‑ nowy wymiar spotkań branżowych

Targi Packaging Innovations - nowy wymiar spotkań branżowych

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji, dwie konferencje, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2020 roku w EXPO XXI Warszawa, są przykładem na to, jak dynamicznie zmienia się branża targowa. Zachowując swój specjalistyczny charakter łączy biznes...

Czytaj więcej
Promocyjny nr 2/2019

Sprawdzone wózki widłowe dostępne dla każdego wynajem Jungheinrich

Sprawdzone wózki widłowe dostępne dla każdego wynajem Jungheinrich

W dobie dynamicznie rozwijającego się rynku magazynowego i e-commerce, firmy logistyczne szukają różnych sposobów na optymalizację kosztów swoich działań. Ma to przełożyć się na bardziej konkurencyjną ofertę, w celu pozyskania nowych klientów. Przedsiębiorcy coraz częściej – zamiast zakupu – decydują się na wynajem poszczególnych elementów wyposażenia, obniżając koszty operacyjne. Dotyczy to także...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

IV Targi Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej

IV Targi Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej

ColdChain Poland to pierwsza w Polsce platforma biznesowa łącząca profesjonalistów zarządzających chłodniczymi łańcuchami dostaw z przedstawicielami przedsiębiorstw z sektorów żywności i napojów (świeże, mrożone, ryby i owoce morza, mięso i nabiał, owoce i warzywa, etc), przemysłu farmaceutycznego i medycznego oraz chemicznego i towarów niebezpiecznych (ADR / RID / ADN). IV edycja Targów odbędzie się...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Rejestracja na targi IntraMag Poland już otwarta!

Rejestracja na targi IntraMag Poland już otwarta!

Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw – IntraMag Poland to nowe wydarzenie biznesowe dedykowane logistyce wewnętrznej, łańcuchowi dostaw, zarządzaniu magazynem. Osoby poszukujące nowych rozwiązań ułatwiających pracę w centrach magazynowych, dystrybucyjnych i logistycznych uzyskają możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi, oprogramowaniem lub wyposażaniem...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Informacja Zarządcza w obszarze produkcyjnym

Informacja Zarządcza w obszarze produkcyjnym

Informacja zarządcza w obszarze produkcyjnym odgrywa ważną rolę, gdyż koszty wytworzenia wyrobów gotowych w przychodach spółek produkcyjnych stanowią ich istotną część. Musi być ona wiarygodna i szybko dostarczona, ponieważ służy menedżerom wydziałów produkcyjnych do podejmowania decyzji skutkujących konsekwencjami finansowymi nie tylko dla samego zakładu produkcyjnego, ale również dla całego przedsiębiorstwa...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Bezpieczeństwo maszyn i pracowników

Bezpieczeństwo maszyn i pracowników

Zasada działania przekaźników i sterowników bezpieczeństwa wykorzystuje reagowanie na zmianę pewnej wielkości fizycznej wejściowej (np. natężenia prądu, napięcia, ciśnienia, temperatury itp.) w taki sposób, że po przekroczeniu pewnej wartości wielkość wyjściowa zmienia się skokowo. Specjalne urządzenia projektuje się z myślą o aplikacjach związanych z bezpieczeństwem.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Rola systemów monitoringu stanu technicznego, diagnostyki i detekcji błędów w systemach przemysłowych dążących do idei industry 4.0

Rola systemów monitoringu stanu technicznego, diagnostyki i detekcji błędów w systemach przemysłowych dążących do idei industry 4.0

Czy idea przemysłu czwartej generacji może być urzeczywistniona bez rewolucji w strategii działania systemów utrzymania ruchu? Czy człowiek będzie miał szansę nadal odgrywać kluczową rolę w zabezpieczeniu technicznym funkcjonowania przedsiębiorstw?

Czytaj więcej
nr 2/2019

Zastosowanie robotów współpracujących w przemyśle kluczem wzrostu efektywności produkcji

Nie ma wątpliwości co do tego, że roboty współpracujące, czyli tzw. koboty, pozwalają na podniesienie wydajności pracy praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu krótkich i szybkich zadań oraz powtarzających się czynności wymagających dużej dokładności. Chodzi tutaj np. o pobieranie i układanie części, elementów itp., a także załadunek i rozładunek,...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Automatyzacja magazynów w branży e‑commerce

Automatyzacja magazynów w branży e-commerce

Polska znajduje się wśród krajów o najwyższej dynamice wzrostu sektora e-commerce. Szacunki na rok 2019 mówią o osiągnięciu pułapu 45, a nawet 50 miliardów złotych w handlu online, według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2019” już 62% internautów robi zakupy w Internecie.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 2/2019

Rozproszone systemy automatyki

Rozproszone systemy automatyki

Zaawansowane układy instalacji elektrycznych w sposób optymalny pod względem kosztów łączą w konstrukcji maszyn lub systemów wszystkie czujniki i elementy wykonawcze ze sterownikiem lub rozwiązaniem usług sieciowych. Kluczem do wykonania najlepszej z możliwych instalacji elektrycznej jest uwzględnienie wszystkich etapów cyklu życia maszyny lub systemu.

Czytaj więcej
nr 2/2019

Przewaga modeli relacyjnych nad transakcyjnymi w budowaniu relacji z klientami

Przewaga modeli relacyjnych nad transakcyjnymi w budowaniu relacji z klientami

Badania psychologiczne ujawniły dosyć kłopotliwy fakt, że w wyniku ewolucji jesteśmy nieprzygotowani do sporządzania dobrych planów, a jednocześnie sami wierzymy w to, że jesteśmy dobrymi planistami. Już w roku 1979 Kahneman i Tversky zauważyli, że błąd planowania jest bardzo powszechny, a za nim kryje się nastawienie poznawcze, czyli oszukiwanie samego siebie związane z ograniczeniami w postrzeganiu...

Czytaj więcej
nr 2/2019

Zwinne Zakupy 4.0.

Zwinne Zakupy 4.0.

Od kilku lat świat zakupów przechodzi ogromne zmiany. Firmy ścigają się, aby dostosować się do nowego sposobu działania w obliczu przełomowych technologii: Internet rzeczy – IoT, RPA, czyli zrobotyzowana automatyzacja procesów, uczenie maszynowe, druk 3D, biodruk, sztuczna inteligencja, Internet kwantowy, Big Data… Lista jest długa.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 2/2019

Wybór systemu WMS w czterech krokach

Wybór systemu WMS w czterech krokach

Wybór właściwego systemu klasy WMS jest trudnym i czasochłonnym zadaniem. Błędny wybór może spowodować, że cele nie zostaną zrealizowane, a koszty przekroczą potencjalne korzyści.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 2/2019

PROCON/POLZAK 2019 [relacja]

PROCON/POLZAK 2019 [relacja]

PROCON/POLZAK 2019 to konferencja z wypełnionym po brzegi wystąpieniami krajowych i zagranicznych prelegentów programem, licznymi formami wspierającymi networking i wymianę doświadczeń oraz z organizacją na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

Reklama