Magazynowanie i Produkcja 3/2020 (styczeń-marzec)

Magazynowanie i Produkcja nr 3/2020 - Optymalizacja kosztów  opakowań w łańcuchu dostaw

Optymalizacja kosztów opakowań w łańcuchu dostaw

Rozwój, innowacja, rewolucja...

Coraz częściej możemy usłyszeć lub przeczytać te słowa w kontekście przemysłu, logistyki oraz magazynowania. Rozwój technologii pędzi (i to jest właściwe określenie) z roku na rok coraz szybciej. Obecne magazyny nie przypominają już tych sprzed chociażby 50 lat, produkcja jest coraz bardziej zrobotyzowana, a logistyka zrobiła wielki krok naprzód. Na starcie nowej dekady XXI wieku zwróćmy uwagę na to, jak bardzo zmieniły się te branże przez choćby ostatnie 10 lat.

Jednym z kamieni milowych rozwoju jest automatyzacja

To także zastępowalność pracowników maszynami. Można to zaobserwować w coraz większej liczbie firm. Dlaczego automatyzacja jest ważna, a nawet w pewnych przypadkach kluczowa, dla przemysłu, logistyki czy też magazynowania? Łukasz Musialski – autor artykułu „Pęd do automatyzacji. Kiedy automatyzacja procesów magazynowych jest korzystna dla firmy?” przedstawia cztery elementy, które mogą zdecydować o tym, czy automatyzacja danego procesu będzie korzystna dla firmy.

Przemysł 5.0 – czy czeka nas innowacja?

Czy Przemysł 5.0. będzie wielką fabryką działającą bez ludzi? Czy samouczące maszyny mogą wyeliminować czynnik ludzki? Czy biologia będzie kolejnym kołem napędowym dla przemysłu? Między innymi z tymi pytaniami mierzy się Edward Paszko w artykule „Przemysł 5.0 – wizja przyszłości czy już realna rzeczywistość? Rewolucja czy ewolucja 4.0?” wychodząc z założenia, że informacja cyfrowa zacieśnia się coraz bardziej ze światem zakładów przemysłowych.

Roboty przemysłowe, czyli rewolucja procesów

W artykule Łukasza Musialskiego rozprawiliśmy się z pytaniem: kiedy automatyzacja procesów magazynowych jest korzystna dla firmy? A jak wygląda robotyzacja i dobór odpowiedniego robota przemysłowego w celu sterowania procesami? Z kolei na to pytanie odpowie Damian Żabicki w artykule „Czy warto robotyzować procesy? Jak właściwie dobrać robota przemysłowego do sterowania procesami?”.

Tematem bieżącego wydania są opakowania. Pragniemy zwrócić uwagę na dość ważny temat, czyli optymalizację kosztów opakowań. Obecne tempo rozwoju technologicznego, automatyzacja pracy oraz ekologia stawiają nas przed wyzwaniem dostosowania opakowań do obecnych realiów. Dlatego ta optymalizacja powinna być procesem ciągłym. W jaki sposób należy to robić? Na to pytanie odpowiada Jolanta Łopato w artykule „Optymalizacja kosztów opakowań w łańcuchu dostaw”. Przy okazji kosztów opakowań opowiemy także o co-packingu. Proces ten, czyli przepakowywanie produktów, tworzenie zestawów promocyjnych itp. jest coraz częściej spotykaną metodą wśród sprzedających swoje towary. Dlaczego warto stosować co-packing i czy wykonywać go samodzielnie, czy może wspomóc się firmą zewnętrzną? Na te pytania (oraz kilka innych) odpowiadamy w artykule „Wyzwania co-packingu w XXI w. Na co zwrócić uwagę w usłudze pakowania, przepakowywania i wymiany opakowań?”, który również opracowała Jolanta Łopato.

Początek roku to zawsze dobry czas, aby zastanowić się, czym będzie charakteryzowało się kolejnych 12 miesięcy. Z tego względu prezentujemy dwa raporty – jeden dotyczący powierzchni magazynowej, a drugi operatorów logistycznych. Agata Karpińska-Erbetowska przedstawia raport „Giełdy magazynowe – jaka jest dostępność powierzchni magazynowych w Polsce 2020 roku” i porównuje nasz rodzimy rynek z rynkiem europejskim, odpowiadając przy okazji na pytanie: co wpłynie na rynek magazynowy w 2020 r.? Piotr Polak natomiast sprawdza, jak wyglądała aktywność operatorów logistycznych w 2019 r. i przekłada to na rok 2020. W artykule „Outsourcing logistyki” opisuje szanse i zagrożenia, które czekają na branże w 2020 r.

W tym numerze przygotowaliśmy dodatek specjalny dotyczący automatyki przemysłowej.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup wydanie drukowane Kup PDF

Artykuły

nr 3/2020

Optymalizacja kosztów opakowań w łańcuchu dostaw

Optymalizacja kosztów opakowań w łańcuchu dostaw

Opakowania. Jesteśmy nimi otoczeni, spotykamy się z opakowaniami we wszystkich obszarach gospodarki, są ważną częścią życia codziennego każdego człowieka, niezależnie od tego, czy chodzi o działalność biura, domu, sklepu czy hali produkcyjnej. Opakowania spełniają wiele ważnych funkcji, począwszy od zabezpieczenia towaru i jego bezpośredniej ochrony, po ułatwienie magazynowania i transportu.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Modernlog – targi, które rozwijają się razem z branżą

Przed nami kolejne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już za kilka miesięcy, bo 3–6 listopada 2020 r., będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą branży z zakresu logistyki 4.0. Sam obszar tematyczny wydarzenia ewoluuje wraz z bieżącymi trendami rynkowymi – odpowiadając tym samym na aktualne potrzeby profesjonalistów.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Wyzwania co‑packingu w XXI w. Na co zwrócić uwagę w usłudze pakowania, przepakowywania i wymiany opakowań

Wyzwania co-packingu w XXI w. Na co zwrócić uwagę w usłudze pakowania, przepakowywania i wymiany opakowań

W dzisiejszych czasach niemal każdy, zarówno sprzedawca, jak i kupujący, zdaje sobie sprawę jak ważne jest opakowanie. To ono w wielu przypadkach pomaga w podjęciu decyzji o zakupie produktu lub zrezygnowaniu z zakupu.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Giełdy magazynowe ‑ jaka jest dostępność powierzchni magazynowych w Polsc w 2020 r. ?

Giełdy magazynowe - jaka jest dostępność powierzchni magazynowych w Polsc w 2020 r. ?

Giełda magazynowa to nic innego, jak dostępna na wolnym rynku powierzchnia magazynowa i dystrybucyjna przeznaczona do wynajęcia, kupienia lub dzierżawy. Połowa magazynów w Polsce wynajmowana jest przez zagraniczne firmy. Na tle Europy Polska plasuje się na trzecim miejscu, za Niemcami i Holandią, pod względem największej wynajmowanej powierzchni magazynowej.

Czytaj więcej
nr 3/2020

BHP w intralogistyce. Jak przy zwiększaniu efektywności pracy zwiększać bezpieczeństwo pracowników?

BHP w intralogistyce. Jak przy zwiększaniu efektywności pracy zwiększać bezpieczeństwo pracowników?

Pojęcie intralogistyka opisuje organizację, przeprowadzanie i optymalizację wewnętrznych przepływów materiałów oraz strumieni logistycznych wewnątrz przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Gniazda produkcyjne w praktyce. Analiza przypadków

Gniazda produkcyjne w praktyce. Analiza przypadków

Przemysł pędzi z zawrotną prędkością. Mimo to rewolucja, jakiej dokonał Henry Ford ponad 100 lat temu, przetrwała do dziś. To zasada produkcji taśmowej, tzw. linia produkcyjna. Oczywiście to nie znaczy, że nie została udoskonalona. Wręcz przeciwnie – to właśnie rosnąca konkurencyjność oraz wzrost wymagań klienta zmusiły firmy do ciągłego doskonalenia koncepcji zapoczątkowanej na progu XX w.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Całkowita efektywność wyposażenia, czyli wskaźnik OEE

Całkowita efektywność wyposażenia, czyli wskaźnik OEE

OEE wydaje się wskaźnikiem obiektywnym i uniwersalnym. To tylko pozory, ponieważ możliwości jego obliczania jest co najmniej kilka, a sposobów interpretacji tyle, ilu menedżerów o nim dyskutujących. Nie bez znaczenia jest też jakość danych, które zasilają obliczenia, a w szczególności sposób ich zbierania. Z prostego narzędzia może wyjść zupełnie bezużyteczny twór, którego nikt nie będzie chciał stosować....

Czytaj więcej
nr 3/2020

Właściwa temperatura i wilgotność w magazynie i na produkcji. Jakie systemy wybrać?

Właściwa temperatura i wilgotność w magazynie i na produkcji. Jakie systemy wybrać?

Temperatura i wilgotność to dwa czynniki, które mogą okazać się kluczowe, jeśli chodzi o pracę zarówno pracowników, jak i maszyn na produkcji.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Regały paletowe kontra regały półkowe. Jakie regały sprawdzą się w ramach konkretnych wyzwań magazynowych?

Regały paletowe kontra regały półkowe. Jakie regały sprawdzą się w ramach konkretnych wyzwań magazynowych?

Sprawne funkcjonowanie działów logistycznych uwarunkowane jest powierzchnią magazynową. W dobie dążenia do jak najlepszego wykorzystania dostępnego miejsca, gdzie wzrost produkcji determinuje ilość potrzebnego miejsca do składowania materiałów, często dochodzi do sytuacji, w której przestrzeń magazynowa zmniejszana jest na rzecz przestrzeni produkcyjnej.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Tajniki dynamicznego składowania drobnych artykułów

Tajniki dynamicznego składowania drobnych artykułów

Obsługa logistyczna handlu elektronicznego postrzegana jest często wyłącznie jako sama kwestia dostawy produktów do klientów. A przecież zanim towar zostanie wysłany do kupującego, sprzedawca musi złożyć zamówienie u dostawcy, towar przyjąć do magazynu, następnie zorganizować odpowiednie, efektywne jego składowanie, wreszcie po złożeniu zamówienia jego zapakowanie i zorganizowanie wysyłki. Procesy...

Czytaj więcej
nr 3/2020

Outsourcing logistyki. Jak wyglądała aktywność operatorów logistycznych w 2019 roku i jak będzie wyglądał rok 2020?

Outsourcing logistyki. Jak wyglądała aktywność operatorów logistycznych w 2019 roku i jak będzie wyglądał rok 2020?

Od 2012 r. tempo wzrostu przychodów branży logistycznej było dwucyfrowe, ale już za rok 2019 należy spodziewać się spadku dynamiki wzrostu poniżej 10%, a w ostatnim kwartale można oczekiwać wręcz regresu.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Pęd do automatyzacji. Kiedy automatyzacja procesów magazynowych jest korzystna dla firmy?

Pęd do automatyzacji. Kiedy automatyzacja procesów magazynowych jest korzystna dla firmy?

Spadające bezrobocie, rosnące koszty pracy, wzrost poziomów sprzedaży – to wszystko są czynniki, które w ostatnich latach coraz większej liczbie firm każą rozpatrywać możliwość zastępowania pracy ludzkiej pracą maszyn. Automatyzować procesy. W tym również te logistyczne, realizowane w magazynach.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Przemysł 5.0 wizja przyszłości czy już realna rzeczywistość? Rewolucja czy ewolucja 4.0?

Przemysł 5.0 wizja przyszłości czy już realna rzeczywistość? Rewolucja czy ewolucja 4.0?

Rewolucyjne przemiany w gospodarce i przemyśle zwane umownie erą Industry 4.0 trwają w najlepsze. Współpraca świata informacji cyfrowej z realnym światem zakładów przemysłowych oraz z ich otoczeniem (klienckim, kooperantów i dostawców, logistyki, środowiskiem formalnoprawnym) zacieśnia się coraz bardziej.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 3/2020

Wyzwania w logistyce wielkich gabarytów

Przed firmami logistycznymi stawia się coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane zadania. Wpływ na ich realizację mają m.in. rozwiązania magazynowe zastosowane w danej firmie. Na czym polegają oraz jak odnaleźć się na wymagającym rynku logistycznym?

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Rossmann otwiera regionalny hub dystrybucyjny w Panattoni Park Warsaw South Janki

Rossmann otwiera regionalny hub dystrybucyjny w Panattoni Park Warsaw South Janki

Firma Rossmann SDP Sp. z o.o., sieć supermarketów drogeryjnych, wynajęła 3 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku dystrybucyjnym Panattoni Park Warsaw South Janki. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Nie Przemysłowa Wiosna a Przemysłowa Jesień

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu Przemysłowej Wiosny na 22-24 września 2020 roku.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Jak Covid‑19 wpływa na sektor nieruchomości magazynowo‑logitycznych?

Jak Covid-19 wpływa na sektor nieruchomości magazynowo-logitycznych?

Komentarz Renaty Osieckiej, Partner Zarządzającej AXI IMMO: Epidemia Covid-19 w pierwszej kolejności przerwała łańcuchy dostaw z Chin, które dziś powoli zaczynają się odbudowywać. Jednak przesunięcie się epicentrum epidemii do Europy powoduje ograniczenia w produkcji. Branża logistyczna robi wiele, aby zachować płynność. Wszyscy kierowcy przewożący towary – bez względu na narodowość - są zwolnieni...

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 3/2020

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stanowisko dla Targów LogiMAT 2020

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stanowisko dla Targów LogiMAT 2020

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stoisko dając tym samym, obecnym klientom oraz zainteresowanym firmom, wgląd w technologię sprzętową i oprogramowanie. Pomimo odwołania targów LogiMAT , SSI SCHAEFER znalazł rozwiązanie, które ma na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań produktowych dla logistyki magazynowej. Nasz zespół ekspertów demonstruje kluczowe technologie i oferuje osobisty dialog z naszymi...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

DB Schenker wdraża autonomiczne wózki widłowe

DB Schenker wdraża autonomiczne wózki widłowe

Po pomyślnym zakończeniu projektu pilotażowego w magazynie w Eching, DB Schenker wprowadził regularne operacje z wykorzystaniem autonomicznego wózka widłowego.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Magazyny kradną show na rynku inwestycyjnym

Magazyny kradną show na rynku inwestycyjnym

Komentarz Renaty Osieckiej, Partner Zarządzającej AXI IMMO: Inwestycje w polskie nieruchomości komercyjne były w pierwszym kwartale tego roku zdominowane przez logistykę. Łącznie aktywa magazynowe warte 1,46 mld euro zmieniły właściciela - niemal tyle samo, co w całym roku 2019 kiedy to wolumen transakcji wyniósł 1,48 mld euro.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

AXI IMMO prezentuje raport „Polski Rynek Magazynowy w I kwartale 2020”

AXI IMMO prezentuje raport „Polski Rynek Magazynowy w I kwartale 2020”

Całkowite zasoby rynku powierzchni magazynowych i logistycznych na zakończenie I kw. 2020 roku wyniosły ponad 18,95 mln mkw. (+15% r/r).  Dobry wynik był głównie zasługą niesłabnącego popytu (-5% r/r) ze strony najemców, a także stabilnych stawek czynszów, które pomimo rozwijającej się  pandemii COVID-19 utrzymały swoją wysokość na większości rynków. Natomiast po stronie inwestycyjnej, tylko...

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 3/2020

Odmrażamy konferencje techniczne! Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych już 23 czerwca na Stadionie w Poznaniu

Odmrażamy konferencje techniczne! Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych już 23 czerwca na Stadionie w Poznaniu

Nareszcie, po długim okresie izolacji wracamy do Państwa ze spotkaniem stacjonarnym! Podczas zaplanowanego na 23 czerwca w Poznaniu wydarzenia poruszymy istotne i aktualne tematy dotyczące oszczędności energii oraz innych mediów technicznych, które znacząco wpływają na obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zachowaniu jej płynności i wydajności. Wciąż można dołączyć do grona uczestników spotkania...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Algorytmy sztucznej inteligencji w magazynach e‑commerce LPP

Algorytmy sztucznej inteligencji w magazynach e-commerce LPP

W magazynie LPP do obsługi sprzedaży internetowej (Fulfillment Center) wdrożono rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Ten innowacyjny system będący elementem projektu Warehouse Inteligence to efekt współpracy LPP z producentem oprogramowania dla przemysłu, firmą PSI Polska. Wykorzystanie mechanizmu uczenia maszynowego w magazynie...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

ID Logistics już zarządza nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli (Poland), światowym liderem na rynku czekolady premium. 1 czerwca 2020 roku zostało uruchomione nowe centrum dystrybucyjne producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim, którym zarządza zespół ID Logistics. W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy między...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e‑commerce w Polsce

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel, producentem żywności kompletnej pod względem odżywczym. Dedykowane centrum dystrybucyjne Kuehne+Nagel w Święcicach pod Warszawą będzie odpowiedzialne za odbiór towarów z zakładów produkcyjnych Huel oraz za ich magazynowanie, kompletację i pakowanie w celu dalszej dystrybucji do dwunastu krajów europejskich w serwisie door-to-door.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

GLP w Europie pod jednym szyldem

GLP w Europie pod jednym szyldem

Firma GLP sfinalizowała transakcję zakupu portfela wysokiej jakości nieruchomości logistycznych Grupy Goodman w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Dzięki temu, jako jeden z niewielu graczy na rynku magazynowym, GLP jest już obecne w aż 11 krajach Europy.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Rynek magazynowy odporny na COVID‑19 w I połowie 2020 r. E‑commerce nadal napędza popyt

Rynek magazynowy odporny na COVID-19 w I połowie 2020 r.  E-commerce nadal napędza popyt

Polski rynek magazynowy po I połowie 2020 roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej. Pandemia COVID-19 nie miała wpływu na wyniki po stronie popytu. Od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-logistycznej. Natomiast, porównując wyłącznie popyt brutto w II kw. 2020 r. w ujęciu rok do roku to wzrósł on o ponad 50% i wyniósł 1,36 mln mkw. Tak dobre wyniki...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Savills: Wirus nie straszny magazynom

Savills: Wirus nie straszny magazynom

Pierwsze półrocze 2020 r. okazało się rekordowe dla rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, podaje firma doradcza Savills. Pomimo wyzwań związanych z Covid-19 popyt osiągnął najwyższą w historii wartość odnotowaną na półmetku roku. Ponadto, w drugim kwartale wynajęto i oddano do użytku nawet więcej nowej powierzchni, niż w pierwszych trzech miesiącach roku.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Promocyjny nr 3/2020

Pomoc dla polskich eksporterów – branża logistyczna w gotowości

Pomoc dla polskich eksporterów – branża logistyczna w gotowości

Ostatnie miesiące są zdominowane przez tematy związane z COVID-19. Ograniczenia z jakimi nadal mamy do czynienia, wywarły olbrzymie piętno na biznesie. Wszyscy obserwujemy błyskawiczne zmiany nawyków konsumenckich oraz gwałtowne modyfikacje w międzynarodowych łańcuchach dostaw. Po globalnym lock downie i związanym z nim paraliżem, z tygodnia na tydzień intensywność działań biznesowych rośnie. Totalny...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią

Pierwszy projekt GLP w Polsce będzie gotowy jesienią

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje zaledwie kilka minut jazdy od południowych granic Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja jest realizowana w najwyższym standardzie dostępnym na polskim rynku. Łącznie oferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej wraz z wygodnym zapleczem biurowym.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

O Utrzymaniu Ruchu w gronie specjalistów – bezpłatna Konferencja Techniczna w Olsztynie już 30 września!

O Utrzymaniu Ruchu w gronie specjalistów – bezpłatna Konferencja Techniczna w Olsztynie już 30 września!

1 dzień, 14 praktycznych wystąpień, 19 stoisk konsultacyjnych – wydarzenie „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Olsztynie zapowiada się imponująco. Konferencję poprowadzą praktycy, którzy mają doświadczenie we wdrażaniu skutecznych rozwiązań z zakresu Utrzymania Ruchu i podzielą się wiedzą dotyczącą efektywnych narzędzi wspierających osiągnięcie najwyższych standardów produkcji....

Czytaj więcej
nr 3/2020

Innowacyjne wózki specjalne

Innowacyjne wózki specjalne

Obecny przemysł, charakteryzujący się silnym naciskiem na redukcję kosztów, niemalże wymusza na zakładach wprowadzanie narzędzi optymalizacji koniecznych do zwiększania konkurencyjności na rynku. Sprawnie funkcjonujący dział logistyczny, który postawił na takie narzędzia Lean Manufacturing, jak Kanban (z japońskiego) i JIT (Just in Time) jest w stanie bardzo mocno uelastycznić swoje działanie.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej

Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej

W ciągu ostatniej dekady przemysł chemiczny notował systematyczny wzrost. Obecnie sektor ten stoi przed nowymi wyzwaniami związanymi z globalną konkurencją i dynamicznymi zmianami oczekiwań klientów. Nowe technologie, zapotrzebowanie na zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo oraz wydajność produkcji wywierają wpływ również na operacje logistyczne. Wspólnie ze specjalistami GEFCO, światowego lidera rozwiązań...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

TIP zapewni klientom "wgląd" do floty dzięki nowej gamie usług opartych na telematyce

TIP zapewni klientom "wgląd" do floty dzięki nowej gamie usług opartych na telematyce

Firma TIP Trailer Services, wiodący na rynku dostawca usług serwisowych i wynajmu floty ciężarowej, ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek nowej gamy rozwiązań cyfrowych, opartych na telematyce, pod nazwą "TIP Insight".

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Inwestycja warta 26 mln euro: DB Schenker otwiera drugi co do wielkości terminal w Finlandii

Inwestycja warta 26 mln euro: DB Schenker otwiera drugi co do wielkości terminal w Finlandii

DB Schenker, światowy lider logistyki i transportu, otwiera drugi co do wielkości terminal przeładunkowy w Finlandii, niedaleko Turku. Powierzchnia terminalu pomieściłaby 14 boisk piłkarskich. Oferta obejmuje usługi krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, szczególnie w ramach krajów skandynawskich. Inwestycja o wartości 26 mln euro jest wyrazem zaangażowania firmy w rozwój na rynku fińskim...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku

CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym, dedykowanym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. Tym samym CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej. Otwarcie nowego magazynu daje też perspektywę rozszerzenia globalnej współpracy pomiędzy obiema firmami....

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Wyższa wydajność z nowym spojrzeniem: DB Schenker wdraża inteligentne okulary do kompletacji w logistyce magazynowej

Wyższa wydajność z nowym spojrzeniem: DB Schenker wdraża inteligentne okulary do kompletacji w logistyce magazynowej

Faza testów inteligentnego rozwiązania do kompletacji Picavi zakończona. Wdrożenie na dużą skalę planowane po pomyślnym wprowadzeniu w Niemczech. Znaczny wzrost wydajności dzięki rozwiązaniu typu „pick-by-vision”.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Opakowania zwrotne w logistyce. Udane połączenie wydajności ekonomicznej z ekologią

Opakowania zwrotne w logistyce. Udane połączenie wydajności ekonomicznej z ekologią

Wprowadzenie opakowań zwrotnych oraz powiązanych z nimi usług to skuteczny sposób optymalizacji logistyki produkcji. Dużą zaletą opakowań wielokrotnego użytku jest ich uniwersalność, dzięki temu mogą być stosowane praktycznie w każdym sektorze przemysłu i wspierać dostawy na linię montażową, niezależnie od charakteru komponentów. O tym jak opakowania zwrotne oraz usługi powiązane mogą wpłynąć na optymalizację...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Targi Packaging Innovations – bezpieczny powrót do gry

Targi Packaging Innovations – bezpieczny powrót do gry

Nadchodzące miesiące będą kluczowe dla wielu przedsiębiorców. Polska branża opakowań stanęła przed nowymi wyzwaniami, którym musi szybko sprostać, aby utrzymać swoją pozycję. Rozwiązaniem może być udział w Targach Packaging Innovations, które odbędą w dniach 24-25 września 2020 w EXPO XXI Warszawa. Jaka będzie tegoroczna edycja?

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Radial rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce – nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e‑commerce

Radial rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce – nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce

Radial, światowy lider w obsłudze technologiczno – operacyjnej handlu wielokanałowego e-commerce, otworzył we wrześniu nowe centrum logistyczne w Polsce, rozpoczynając tym samym działalność operacyjną w naszym kraju. Na swoją siedzibę i centrum magazynowe Radial wybrał Park MLP II Pruszków. Tutaj firma obsługuje klientów, przygotowując zamówienia online i realizując ich dostawy na terenie Polski oraz...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

PRZEMYSŁOWA WIOSNA jesienią potrzebna jak nigdy

PRZEMYSŁOWA WIOSNA  jesienią potrzebna jak nigdy

Cykl przemysłowych wystaw spod znaku STOM odbywających się w Targach Kielce w marcu z roku na rok coraz mocniej potwierdza rangę wydarzenia w globalnym przemyśle. W roku pandemii, kryzysu i osłabienia światowej gospodarki biznesowe spotkania, wyjątkowo przeniesione na wrzesień mogą okazać się kołem zamachowym dla wielu branż.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Targi Packaging Innovations w dobrej formie!

Targi Packaging Innovations w dobrej formie!

Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 24-25 września odbyły się w EXPO XXI Warszawa są dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na najwyższym poziomie. Można pokusić się o stwierdzenie, że branża nie powraca do gry, branża już powróciła do gry!

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 3/2020

Nie naprawiaj, zapobiegaj. Jak unikać nieplanowanych przestojów dzięki Predictive Maintenance?

Nie naprawiaj, zapobiegaj. Jak unikać nieplanowanych przestojów dzięki Predictive Maintenance?

Zmniejszone koszty serwisów, optymalne wykorzystanie zasobów, zwiększone bezpieczeństwo, zminimalizowane ryzyko awarii i nieplanowanych przestojów. Wspólnym mianownikiem wcześniej wymienionych czynników jest Predictive Maintenance (PdM) lub po polsku predykcyjne utrzymanie ruchu.

Czytaj więcej
nr 3/2020

Kiedy nowoczesna technologia może wspomóc przemysł?

Kiedy nowoczesna technologia może wspomóc przemysł?

Obecnie pojazdy typu AGV stanowią wiodący element logistyki wewnątrzzakładowej. Nowoczesne urządzenia tego typu bazują na sterowaniu komputerowym, tak aby jego praca odbywała się bez udziału operatora. Stawia się również na szereg technologii w zakresie bezpieczeństwa i przechowania energii elektrycznej na potrzeby zasilania.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 3/2020

Desto – lider automatyki przemysłowej

Desto – lider automatyki przemysłowej

Obecnie wiele firm produkcyjnych robotyzuje swoje hale produkcyjne bez względu na branżę, w jakiej działa. Głównymi zaletami zastosowania automatyki przemysłowej jest zwiększona produktywność, poprawa jakości produktu oraz ułatwiona kontrola, niższe koszty oraz w pewnym sferach wyłączenie czynnika ludzkiego i większe bezpieczeństwo samego pracownika. Głównym zakresem działalności firmy Desto jest kompleksowa...

Czytaj więcej
nr 3/2020

Automatyzacja jako alternatywa dla braków kadrowych na produkcji

Automatyzacja jako alternatywa dla braków kadrowych na produkcji

„Obyś żył w ciekawych czasach” – to słynne chińskie przekleństwo, które z jednej strony powoduje w nas bunt przeciw zmianie, a z drugiej, szczególnie dla tych, dla których zmiana jest jedną z trzech pewnych rzeczy na świecie (obok śmierci i podatków), jest wyzwaniem, z którym trzeba się zmierzyć. Obecnie takim zmaganiem się z naszymi, zdecydowanie ciekawymi czasami, są braki personalne.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 3/2020

Czy warto robotyzować procesy? Jak właściwie dobrać robota przemysłowego do sterowania procesami?

Czy warto robotyzować procesy? Jak właściwie dobrać robota przemysłowego do sterowania procesami?

Zalet wynikających ze stosowania robotów przemysłowych jest wiele. Stąd też robotami interesuje się coraz więcej branż przemysłu. Dzięki robotom wiele czynności, które były wykonywane ręcznie jest realizowanych w sposób automatyczny.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Kluczowe wydarzenia dla branży przemysłowej w jednym miejscu

Kluczowe wydarzenia dla branży przemysłowej w jednym miejscu

Trzy kluczowe dla branży przemysłowej wydarzenia: Targi SYMAS®, MAINTENANCE oraz FASTENER POLAND® odbędą się już 14-15 października. W tym samym czasie będzie miała miejsce premierowa edycja ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targów Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne. Synergia wydarzeń powoduje, że Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków będzie jedynym miejscem w Polsce...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Jak automatyzacja usprawnia pracę zdalną?

Jak automatyzacja usprawnia pracę zdalną?

Aby praca zdalna przebiegała sprawnie, powinieneś zapewnić, by wszystko działało w firmie jak dobrze naoliwiona maszyna. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Sprawdź, w jaki sposób automatyzacja pozwala zachować ciągłość pracy, a nawet zwiększyć jej wydajność bez względu na to, skąd pracują Twoi pracownicy.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Oracle pomaga działom finansowym wrócić na ścieżkę wzrostu

Dyrektorzy finansowi mają obecnie do czynienia z największym wyzwaniem w całej swojej karierze. Aby pomóc im budować silne i elastyczne przedsiębiorstwa i wrócić na ścieżkę wzrostu, wprowadziliśmy aktualizacje w naszym rozwiązaniu Oracle Cloud Enterprise Resource Planning (ERP) i Oracle Cloud Enterprise Performance Management (EPM).

Czytaj więcej
nr 3/2020

WMS kontra ERP

WMS kontra ERP

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz systemów klasy WMS i ERP. Systemy te na przestrzeni lat doczekały się wielu zaawansowanych funkcjonalności. Coraz częściej systemy przeznaczone np. do obsługi magazynów są wyposażane w funkcje charakterystyczne dla systemów ERP i jednocześnie w drugą stronę – oprogramowanie ERP obejmuje domeny, które do niedawna zarezerwowane były dla bardziej specjalizowanych...

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Podwójne podium DB Schenker w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Podwójne podium DB Schenker w Rankingu  Odpowiedzialnych Firm

Koźmiński Business Hub ogłosił wyniki Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020 - DB Schenker w gronie liderów w ujęciu generalnym i branżowym.

Czytaj więcej

Reklama