Obecnie wiele firm produkcyjnych robotyzuje swoje hale produkcyjne bez względu na branżę, w jakiej działa. Głównymi zaletami zastosowania automatyki przemysłowej jest zwiększona produktywność, poprawa jakości produktu oraz ułatwiona kontrola, niższe koszty oraz w pewnym sferach wyłączenie czynnika ludzkiego i większe bezpieczeństwo samego pracownika. Głównym zakresem działalności firmy Desto jest kompleksowa dostawa produktów z zakresu automatyki przemysłowej, chłodniczej, ciepłowniczej oraz falowników i softstartów.

Desto – lider automatyki przemysłowej

Firma Desto oferuje wyłącznie kompleksowe i wypróbowane rozwiązania, które zapewnią klientom najwyższą jakość. Poniżej przykłady zastosowań.

Automatyka przemysłowa

Tam, gdzie konieczne jest sterowanie przepływem różnych mediów, pomiar i zabezpieczenie temperatury czy ciśnienia, doskonale znajdują zastosowanie produkty takie, jak: przetworniki – czujniki ciśnienia, zawory pneumatyczne, czujniki poziomu, temperatury, przepływu, ciśnienia, elektrozawory do wody, powietrza, oleju, glikolu, pary, zawory odcinające. Wiele układów pracuje już na zaproponowanych przez firmę Desto rozwiązaniach, np. instalacje ppoż., inteligentne budynki BMS, instalacje sanitarne i budynki wysokiej klasy energooszczędności typu BREEAM, kolejnictwo – wagony, browarnictwo, przemysł maszyn pakujących, lodowy, mięsny, myjnie, produkcja zgrzewarek, armatek wodnych, śnieżnych, ściany wodne.

Ciepłownictwo

W każdym zakładzie produkcyjnym znajdują się instalacje ciepłownicze potrzebne w różnych procesach przemysłowych. W zakresie ciepłownictwa Desto proponuje szeroki asortyment elementów automatyki ciepłowniczej, dzięki którym stworzyć można niemal każdą instalację. Są to m.in.: regulatory ciśnienia, temperatury i przepływu, zawory kulowe ręczne lub z siłownikami, przepustnice. Dzięki tym produktom ważne procesy są pod stałą i niezawodną kontrolą i przebiegają bez zakłóceń.

Chłodnictwo i klimatyzacja

Tam, gdzie w trakcie procesów produkcji istotne jest schładzanie przetwarzanych produktów, silników czy elementów maszyn oraz produktów końcowych konieczna jest instalacja chłodnicza, która pozwoli na utrzymanie właściwych parametrów temperaturowych.

Desto dysponuje szeroką ofertą rozmaitych urządzeń z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji, w zależności od medium chłodzącego, jakie jest zastosowane. Firma Desto, poza najbardziej popularnymi rozwiązaniami do freonu, specjalizuje się w doborze urządzeń i automatyki do instalacji amoniakalnych, CO2 i glikolowych. Swoim klientom firma przygotowała propozycję agregatów i sprężarek chłodniczych charakteryzujących się wysoką jakością wykonania. Ponadto w asortymencie można znaleźć m.in. zawory rozprężne, pilotowe, zawory bezpieczeństwa i regulacyjne, regulatory ciśnienia, armaturę chłodniczą, ale też coraz bardziej konieczne detektory gazów chłodniczych oraz kompleksowe rozwiązania do monitoringu instalacji chłodniczych. Różnorodność oferowanych produktów sprawia, że z pewnością można dobrać elementy, które będą idealnie dopasowane do wszelkiego typu aplikacji.

Napędy elektryczne

To dziedzina produktów, która rozwija się bardzo szybko ze względu na ogólne dążenie do automatyzacji oraz oszczędności energii. Falowniki, inaczej nazywane przetwornicami częstotliwości oraz układy łagodnego rozruchu, popularnie nazywane softstartami to urządzenia obecnie stosowane zarówno w bardzo prostych, jak i ogromnie skomplikowanych aplikacjach.

Oferowane produkty doskonale nadają się do wykorzystania w wielu maszynach i liniach produkcyjnych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Oferowane modele przystosowane są do pracy z silnikami różnorodnych urządzeń, m.in. sprężarek, pomp, wentylatorów, taśmociągów, linii pakujących, kruszarek, młynów czy wirówek. Falowniki, poza łagodnym rozruchem, oferują szeroką gamę możliwości płynnej regulacji silnikiem, zgodnie z oczekiwaniami, a tym samym daje to ogromne oszczędności energii dla inwestora oraz znacząco wydłuża żywotność silników, co powoduje bardzo szybki zwrot inwestycji. Desto oferuje produkty najlepszych producentów: Danfoss, Vacon, Invertek.

Pompy i zawory wysokociśnieniowe

W ofercie firmy Desto znajdują się produkty tzw. hydrauliki wysokociśnieniowej. Pompy i zawory przeznaczone do wysokich ciśnień są elementami wykorzystywanymi do budowy układów hydraulicznych, wykorzystywanych w wielu różnorodnych obszarach przemysłu. Produkty z tego asortymentu znajdują zastosowanie m.in. w systemach gaszenia (np. z użyciem mgły wodnej), w systemach nawilżania, używanych przy produkcji drewna i papieru, w urządzeniach służących do chłodzenia adiabatycznego oraz w maszynach do oczyszczania ścieków przemysłowych wykorzystujących proces odwróconej osmozy. W przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym pompy te ze względu na swoją konstrukcję (są to urządzenia bezolejowe, a co za tym idzie, nie występuje zagrożenie zanieczyszczenia produktów) mają ogromną przyszłość. Ponadto układami hydrauliki siłowej posługują się przedsiębiorstwa, takie jak myjnie samochodowe, zajmujące się profesjonalnie czyszczeniem przemysłowym.

Dlaczego wybrać ofertę firmy Desto?

Wszystkie urządzenia z oferty mają dużą żywotność i bezawaryjność, co jest gwarantowane przez światowych producentów.

Każdemu klientowi, firma oferuje profesjonalne doradztwo, a tym samym zapewnia wysoką jakość obsługi.

Firma współpracuje z cenionymi projektantami i instalatorami, dając swoim klientom możliwość kompleksowej konsultacji.

Pozostałe 0% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 4-5/2020

Razem możemy więcej – podsumowanie Targów SYMAS® i MAINTENANCE

Razem możemy więcej – podsumowanie Targów SYMAS® i MAINTENANCE

Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 14-15 października odbyły się w EXPO Kraków są kolejnym dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na wysokim poziomie.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 3/2020

Kluczowe wydarzenia dla branży przemysłowej w jednym miejscu

Kluczowe wydarzenia dla branży przemysłowej w jednym miejscu

Trzy kluczowe dla branży przemysłowej wydarzenia: Targi SYMAS®, MAINTENANCE oraz FASTENER POLAND® odbędą się już 14-15 października. W tym samym czasie będzie miała miejsce premierowa edycja ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targów Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne. Synergia wydarzeń powoduje, że Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków będzie jedynym miejscem w Polsce oferującym przedsiębiorcom i inżynierom tak szeroki wachlarz produktów i usług.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama