Odpowiednio przeprowadzona diagnostyka instalacji hydraulicznych powinna zapewnić ciągłość pracy maszyn przemysłowych. Podczas prac w tym zakresie wykorzystuje się specjalne przyrządy pomiarowe.

Jak wiadomo założenia hydrauliki siłowej wykorzystują wymuszony oraz sterowany przepływ cieczy hydraulicznej, która wykonuje określoną pracę. Za ruch cieczy odpowiada pompa, z kolei odbiorniki takie jak np. siłowniki, zapewniające ruch prostoliniowy czy silniki hydrauliczne, zapewniające ruch obrotowy, odbierają energię.

Ważne jest, aby instalacja hydrauliczna była ściśle dopasowana do potrzeb konkretnej aplikacji. Stąd też prace związane z projektowaniem i wykonaniem instalacji hydraulicznej najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Na rynku oferowane są zarówno rozwiązania standardowe (katalogowe), jak i takie, które projektuje się ściśle pod kątem potrzeb konkretnej fabryki. Brane są przy tym pod uwagę uzgodnienia z użytkownikami instalacji, warunki pracy oraz zakładane parametry techniczne. Jeżeli instalacja będzie pracowała w szczególnie trudnych warunkach, to również muszą być zastosowane odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne – np. może okazać się konieczne wyposażenie zasilaczy hydraulicznych w nagrzewnice i chłodnice.

Pozostałe 70% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tekst otwarty nr 3/2020

Czy warto robotyzować procesy? Jak właściwie dobrać robota przemysłowego do sterowania procesami?

MiP_3_94.jpg

Zalet wynikających ze stosowania robotów przemysłowych jest wiele. Stąd też robotami interesuje się coraz więcej branż przemysłu. Dzięki robotom wiele czynności, które były wykonywane ręcznie jest realizowanych w sposób automatyczny.

Czytaj więcej

Automatyzacja jako alternatywa dla braków kadrowych na produkcji

MiP_3_88.jpg

„Obyś żył w ciekawych czasach” – to słynne chińskie przekleństwo, które z jednej strony powoduje w nas bunt przeciw zmianie, a z drugiej, szczególnie dla tych, dla których zmiana jest jedną z trzech pewnych rzeczy na świecie (obok śmierci i podatków), jest wyzwaniem, z którym trzeba się zmierzyć. Obecnie takim zmaganiem się z naszymi, zdecydowanie ciekawymi czasami, są braki personalne.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 3/2020

Desto – lider automatyki przemysłowej

MiP_3_46.jpg

Obecnie wiele firm produkcyjnych robotyzuje swoje hale produkcyjne bez względu na branżę, w jakiej działa. Głównymi zaletami zastosowania automatyki przemysłowej jest zwiększona produktywność, poprawa jakości produktu oraz ułatwiona kontrola, niższe koszty oraz w pewnym sferach wyłączenie czynnika ludzkiego i większe bezpieczeństwo samego pracownika. Głównym zakresem działalności firmy Desto jest kompleksowa dostawa produktów z zakresu automatyki przemysłowej, chłodniczej, ciepłowniczej oraz falowników i softstartów.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama