Odpowiednio przeprowadzona diagnostyka instalacji hydraulicznych powinna zapewnić ciągłość pracy maszyn przemysłowych. Podczas prac w tym zakresie wykorzystuje się specjalne przyrządy pomiarowe.

Jak wiadomo założenia hydrauliki siłowej wykorzystują wymuszony oraz sterowany przepływ cieczy hydraulicznej, która wykonuje określoną pracę. Za ruch cieczy odpowiada pompa, z kolei odbiorniki takie jak np. siłowniki, zapewniające ruch prostoliniowy czy silniki hydrauliczne, zapewniające ruch obrotowy, odbierają energię.

Ważne jest, aby instalacja hydrauliczna była ściśle dopasowana do potrzeb konkretnej aplikacji. Stąd też prace związane z projektowaniem i wykonaniem instalacji hydraulicznej najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Na rynku oferowane są zarówno rozwiązania standardowe (katalogowe), jak i takie, które projektuje się ściśle pod kątem potrzeb konkretnej fabryki. Brane są przy tym pod uwagę uzgodnienia z użytkownikami instalacji, warunki pracy oraz zakładane parametry techniczne. Jeżeli instalacja będzie pracowała w szczególnie trudnych warunkach, to również muszą być zastosowane odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne – np. może okazać się konieczne wyposażenie zasilaczy hydraulicznych w nagrzewnice i chłodnice.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tekst otwarty nr 2/2019

Rozproszone systemy automatyki

1.8 Million IO Modules.jpg

Zaawansowane układy instalacji elektrycznych w sposób optymalny pod względem kosztów łączą w konstrukcji maszyn lub systemów wszystkie czujniki i elementy wykonawcze ze sterownikiem lub rozwiązaniem usług sieciowych. Kluczem do wykonania najlepszej z możliwych instalacji elektrycznej jest uwzględnienie wszystkich etapów cyklu życia maszyny lub systemu.

Czytaj więcej

Automatyzacja magazynów w branży e-commerce

mip_2_48.jpg

Polska znajduje się wśród krajów o najwyższej dynamice wzrostu sektora e-commerce. Szacunki na rok 2019 mówią o osiągnięciu pułapu 45, a nawet 50 miliardów złotych w handlu online, według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2019” już 62% internautów robi zakupy w Internecie.

Czytaj więcej

Zastosowanie robotów współpracujących w przemyśle kluczem wzrostu efektywności produkcji

Nie ma wątpliwości co do tego, że roboty współpracujące, czyli tzw. koboty, pozwalają na podniesienie wydajności pracy praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu krótkich i szybkich zadań oraz powtarzających się czynności wymagających dużej dokładności. Chodzi tutaj np. o pobieranie i układanie części, elementów itp., a także załadunek i rozładunek, sortowanie lub podawanie czy dokładne składanie.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

W poprzednich numerach

Tematy omawiane w poprzednich numerach:

Reklama