Odpowiednio przeprowadzona diagnostyka instalacji hydraulicznych powinna zapewnić ciągłość pracy maszyn przemysłowych. Podczas prac w tym zakresie wykorzystuje się specjalne przyrządy pomiarowe.

Jak wiadomo założenia hydrauliki siłowej wykorzystują wymuszony oraz sterowany przepływ cieczy hydraulicznej, która wykonuje określoną pracę. Za ruch cieczy odpowiada pompa, z kolei odbiorniki takie jak np. siłowniki, zapewniające ruch prostoliniowy czy silniki hydrauliczne, zapewniające ruch obrotowy, odbierają energię.

Ważne jest, aby instalacja hydrauliczna była ściśle dopasowana do potrzeb konkretnej aplikacji. Stąd też prace związane z projektowaniem i wykonaniem instalacji hydraulicznej najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Na rynku oferowane są zarówno rozwiązania standardowe (katalogowe), jak i takie, które projektuje się ściśle pod kątem potrzeb konkretnej fabryki. Brane są przy tym pod uwagę uzgodnienia z użytkownikami instalacji, warunki pracy oraz zakładane parametry techniczne. Jeżeli instalacja będzie pracowała w szczególnie trudnych warunkach, to również muszą być zastosowane odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne – np. może okazać się konieczne wyposażenie zasilaczy hydraulicznych w nagrzewnice i chłodnice.

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription
Favorites Print

Also check

Open access On-line only no. 1/2019

Nowość w ofercie KRAUSE. Idealne dopasowanie konstrukcji do prac na wysokości do kształtu obsługiwanego obiektu

Konstrukcje-specjalne-Dopasowanie-do-ksztaltu-obiektu_1_KRAUSE_Zrodlo Rolls-Royce.jpg

Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i komfortu prac jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy. Jest to zadanie tym trudniejsze, im więcej stanowisk roboczych usytuowanych jest na wysokości. Rozwiązaniem są aluminiowe konstrukcje specjalne z wygodna platformą roboczą, które umożliwiają dostęp do wysokich maszyn, obiektów i urządzeń technicznych. W ich produkcji od lat specjalizuje się firma KRAUSE, która wprowadziła właśnie na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie. Pozwoli ono idealnie dopasować konstrukcję roboczą do kształtu obsługiwanego obiektu, np. wagonu kolejowego, silnika lotniczego czy zbiornika chemicznego.

Read more
Open access Promotional no. 1/2019

Świeże, czyste powietrze w hali produkcyjnej - to możliwe!

9_black-background-blades-close-up-1374448.jpg

W halach przemysłowych często jest zbyt ciemno, za gorąco lub za zimno, powietrze jest zanieczyszczone, a pracownikom doskwierają przeciągi. Nieodpowiednie warunki klimatyczne powodują absencje pracowników i przestoje produkcji, które skutkują mniejszymi przychodami. Warto zatem wdrożyć rozwiązania, które wpłyną na lepsze samopoczucie pracowników, wzrost wydajności i bardziej stabilne warunki działalności przedsiębiorstwa.

Read more

Niewidzialna bariera kurtyny bezpieczeństwa

mip_1_50.jpg

Wzrost wydajności współczesnych maszyn nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa ich operatorów. Jednak coraz częściej kompaktowa budowa wymusza stosowanie zabezpieczeń pozwalających precyzyjnie projektować strefę bezpieczeństwa, nie powiększając przy tym gabarytów maszyny. Właśnie w tym celu powstały optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement