Nie ma wątpliwości co do tego, że roboty współpracujące, czyli tzw. koboty, pozwalają na podniesienie wydajności pracy praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu krótkich i szybkich zadań oraz powtarzających się czynności wymagających dużej dokładności. Chodzi tutaj np. o pobieranie i układanie części, elementów itp., a także załadunek i rozładunek, sortowanie lub podawanie czy dokładne składanie.

Warto również wspomnieć o szybkim wdrożeniu i zmianie stanowiska pracy, łatwym dostosowaniu do wymaganej partii produktu i optymalnym wykorzystaniu miejsca w zakładzie produkcyjnym. Koboty z reguły są tańsze w zakupie i wdrożeniu niż roboty przemysłowe. Wynika to z prostszej instalacji oraz niższych kosztów uruchomienia i systemów bezpieczeństwa.

Zalety

Zalet robotów współpracujących jest znacznie więcej. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii, bez konieczności programowania, można szybko i bez problemu konfigurować i obsługiwać roboty przy wykorzystaniu przejrzystego panelu wizualizacji. W niektórych robotach wystarczy przesunąć ramię robotyczne do pożądanych punktów orientacyjnych lub użyć klawiszy strzałek udostępnionych na tablecie dotykowym.

To właśnie dzięki szybkiej konfiguracji robotów współpracujących wdrożenie urządzenia trwa zaledwie kilka godzin. Producenci podają, że średni czas konfiguracji wynosi ok. 6 godz. Nowoczesne roboty bazują na elastycznej robotyce. Urządzenia są lekkie, ergonomiczne i łatwo można je ponownie wdrożyć, bez potrzeby zmiany układu produkcji.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Czy warto robotyzować procesy? Jak właściwie dobrać robota przemysłowego do sterowania procesami?

MiP_3_94.jpg

Zalet wynikających ze stosowania robotów przemysłowych jest wiele. Stąd też robotami interesuje się coraz więcej branż przemysłu. Dzięki robotom wiele czynności, które były wykonywane ręcznie jest realizowanych w sposób automatyczny.

Czytaj więcej

Automatyzacja jako alternatywa dla braków kadrowych na produkcji

MiP_3_88.jpg

„Obyś żył w ciekawych czasach” – to słynne chińskie przekleństwo, które z jednej strony powoduje w nas bunt przeciw zmianie, a z drugiej, szczególnie dla tych, dla których zmiana jest jedną z trzech pewnych rzeczy na świecie (obok śmierci i podatków), jest wyzwaniem, z którym trzeba się zmierzyć. Obecnie takim zmaganiem się z naszymi, zdecydowanie ciekawymi czasami, są braki personalne.

Czytaj więcej
Promocyjny nr 3/2020

Desto – lider automatyki przemysłowej

MiP_3_46.jpg

Obecnie wiele firm produkcyjnych robotyzuje swoje hale produkcyjne bez względu na branżę, w jakiej działa. Głównymi zaletami zastosowania automatyki przemysłowej jest zwiększona produktywność, poprawa jakości produktu oraz ułatwiona kontrola, niższe koszty oraz w pewnym sferach wyłączenie czynnika ludzkiego i większe bezpieczeństwo samego pracownika. Głównym zakresem działalności firmy Desto jest kompleksowa dostawa produktów z zakresu automatyki przemysłowej, chłodniczej, ciepłowniczej oraz falowników i softstartów.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama